Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Toxique prděli v divadle!

Martin Peška

Martin Peška

19. 3. 2009

Divadlo Dobeška hostilo ve středu 18. března kapelu Toxiqie, která zde měla premiérově představit svůj nový videoklip k dalšímu singlu s názvem Honey. K tomu nakonec nedošlo, ale zpěvačka Klára Vytisková přítomným fanouškům představila letošní módní trendy.

Kapela, která je momentálně nominovaná ve čtyřech kategoriích hudebních cen Anděl, nastoupila na pódium se skoro třičtvrtěhodinovým zpožděním před brebentícími návštěvníky. Jak se uprostřed pódia objevila zpěvačka v jednom ze svých kostýmů, okamžitě zmlkli, a napjatě sledovali show, kterou pro ně Toxique připravili.

Během první písničky se sál divadla dostatečně zaplnil lidmi a počáteční nepříjemné odrazy zvuku od zdí zmizely. Na scéně se rozprostíral tradiční „obývák“, kterému bylo pódium Dobešky jako šité na míru. Působilo jako skutečný malý obývací pokojík, ale Klára si v něm přesto našla

prostor pro své taneční kreace.

Během koncertu Klára darovala několika šťastlivcům například vytahané tričko či pracovní košili, kterou považuje za letošní módní hit pro pány. Během vystoupení všichni členové party Toxique naprosto srostli s doplňky jejich obývacího pokoje. Čtyři kluci okolo zpěvačky se stali její dekorací, podobně jako starý telefon a obálka od dopisu. Přitom všechny tyto prvky se podílejí na originalitě hudby kapely, obdobně jako bublinková fólie, kterou Klára během jedné písničky „proprděla“.

Toxique tak v prostoru menšího divadla předvedli, že rozhodně nepatří mezi kapely, které zní dobře z desky, ale jejich vystoupení je nuda. Koncert byl jakousi předpremiérou jarního DeTox turné 2009, které zahrnuje osm koncertů od 24. dubna do 22. května. Příznivci originální hudby Toxique si mohou užít koncert například ve Zlíně, Českém Krumlově, Českých Budějovicích či Plzni.  Během turné bude kapela koncertovat i na dalších místech republiky v rámci FebioFestu a dalších akcí. Kompletní seznam vystoupení je na stránkách www.toxique.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toxique prděli v divadle!