Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Toxique nám k Velikonocům nadělili videoklip ke skladbě Field Lines

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

12. 4. 2011

FOTO: ToxiqueObdobí Velikonoc se pro Toxique stalo příhodným okamžikem pro zrození nového videoklipu Field Lines. A také tentokrát nám nabídnou zajímavý hudební kousek zasazený do nekonformního prostředí.

FOTO: Toxique

Toxique, Zdroj: toxique.cz

Toxique si během několikaletého působení na hudební scéně vydobyli zasloužený respekt, obdiv a chválu. Svým stylem boří mýty popové hudby a ukazují nám svět z úplně jiné perspektivy. Z jejich projevu čiší pozitivita, radost, lehkost. Stejně tak tomu je i v případě jejich druhého alba Outlet People.

Field Lines je první skladba jmenované desky. Jedná se o počin klavíristy Viliama Béreše, který ve skladbě vidí nejen optimismus a poťouchlost, ale také mrazení a zvláštnost. Úžasná aranž a dětský sbor dodávají skladbě požadovaný šmrnc. Co se týče samotného videoklipu, pokračují Toxique ve své spontánnosti a neotřelosti.

Videoklip vznikal v jedinečném komplexu uměleckých ateliérů a galerií Karlin Studios. Do režisérského křesla usedl JQr a promítl do klipu všechny své pocity z dané písně. Vznikl tak minimalistický kousek charakteristický souzněním s najbrtovskou estetikou. Kromě toho v něm lze najít také jemné náznaky křesťanské symboliky – díky některým vizuálním prvkům.

Pro rekvizity na živý koncert

Ačkoli je píseň poměrně živá, nadměrného pohybu se v klipu nedočkáme. Také barvy jsou značně utlumeny a do popředí je vyzdvihnuta pouze červená. Právě tyto kontrasty však zasluhují ocenění. Děti, které se v klipu objevily, jsou členy pěveckého sboru Paprsek, s nímž Toxique spolupracovali již při natáčení desky. Jejich hlásky naplňují hudbu naivním očekáváním a důvěrou.

Toxique jsou také velmi dobře známí svými originálními kostýmy a rekvizitami. Příznivci této kapely si je velmi oblíbili, a tak se Toxique rozhodli, že rekvizitami, které byly použity při natáčení videoklipu Field Lines, obdarují nejlépe oblečené fanoušky na některém ze svých koncertů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toxique nám k Velikonocům nadělili videoklip ke skladbě Field Lines