Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Toxické fitness. Jak dopadl hygienický průzkum posiloven? Čistěji i na záchodě!

Nový výzkum prokázal, že v posilovnách je víc bakterií než na záchodech. Ty navíc můžou způsobit vážné zdravotní komplikace.

v-posilovnach-fitness-je-vic-bakterii-nez-na-zachode-cviceni

Zdroj: Shutterstock.com

Informovala o tom společnost FitRated. Její pracovníci odebrali vzorky ze 27 cvičících strojů  a výsledky nedopadly zrovna dobře: na 6,5 centimetrech čtverečních žijí milióny škodlivých bakterií. Ty můžou způsobit kožní problémy, záněty, zápal plic a dokonce i otravu krve.

„Pokud se údržba zanedbává, bakterie se množí. Můžete si to představit tak, že je to stejné, jako kdybyste si dlouho podávali ruce se skupinou zpocených lidí,“ vysvětluje Chelsea Freeburnová z FitRated.

Jaké stroje dopadly nejhůře

K největším semeništi škodlivých bakterií patří rotoped: na něm je v průměru 39krát více bakterií než na tácu ze školní nebo závodní jídelny. Běžecký pás zase živí 74krát víc bakterií než kohoutek na veřejných záchodcích.

Nejhůře ale dopadly činky: na těch je až 362krát více bakterií než na záchodovém prkénku.

Přestože analýza bakterií na cvičebních strojích nedopadla dobře, hygieničtí odborníci nechtějí lidi od posilování odradit, naopak: cvičit se v posilovně dá, jenom by se mělo nářadí před každým cvičením otřít ručníkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toxické fitness. Jak dopadl hygienický průzkum posiloven? Čistěji i na záchodě!