×
TOPZINE.cz

Tower Bridge v Londýně se rozzáří ekoosvětlením. Bude krásné a šetrné!

Britové jakožto velmi konzervativní národ jsou velkým zastáncem zelené energie. Tentokrát se svou troškou do mlýna přispěje magistrát Londýna. Světoznámý Tower Bridge bude osvětlen nočními ekolampami.

FOTO: Tower Bridge patří ke skvostům Británie
Tower Bridge patří ke skvostům Británie, Foto: Tereza Hercíková

Tower Bridge prošel celkovou rozsáhlou rekonstrukcí. Nové noční osvětlení má za úkol snížit uhlíkovou stopu a náklady na energii. Ty se sníží až o 40 %. Navíc podtrhne a zdůrazní architektonickou krásu mostu. Stávající osvětlení sloužilo celých pětadvacet let. Starý systém nahradí LED diody a nová kabeláž díky vysoké citlivosti nasvícení zvýrazní především gotické věžičky, visuté lávky a závěsnou konstrukci.

Tato stavba si určitě zaslouží zvláštní péči, a proto nový osvětlovací systém umožní měnit barvu i intenzitu nasvícení. Tím dává široký prostor pro různé slavnostní příležitosti. Ve chvíli, kdy bude vše schváleno a podepsáno, začne rekonstrukce světelného systému v říjnu 2011 a dokončena by měla být na jaře 2012.

V příštím roce bude Londýn středem pozornosti. Tato britská metropole bude hostitelem letní Olympiády 2012 a navíc celé Spojené království bude slavit šedesáté – diamantové – výročí nástupu královny Alžběty II. na britský trůn.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..