Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tower Bridge v Londýně se rozzáří ekoosvětlením. Bude krásné a šetrné!

Redakce

Redakce

12. 5. 2011

Britové jakožto velmi konzervativní národ jsou velkým zastáncem zelené energie. Tentokrát se svou troškou do mlýna přispěje magistrát Londýna. Světoznámý Tower Bridge bude osvětlen nočními ekolampami.

FOTO: Tower Bridge patří ke skvostům Británie

Tower Bridge patří ke skvostům Británie, Foto: Tereza Hercíková

Tower Bridge prošel celkovou rozsáhlou rekonstrukcí. Nové noční osvětlení má za úkol snížit uhlíkovou stopu a náklady na energii. Ty se sníží až o 40 %. Navíc podtrhne a zdůrazní architektonickou krásu mostu. Stávající osvětlení sloužilo celých pětadvacet let. Starý systém nahradí LED diody a nová kabeláž díky vysoké citlivosti nasvícení zvýrazní především gotické věžičky, visuté lávky a závěsnou konstrukci.

Tato stavba si určitě zaslouží zvláštní péči, a proto nový osvětlovací systém umožní měnit barvu i intenzitu nasvícení. Tím dává široký prostor pro různé slavnostní příležitosti. Ve chvíli, kdy bude vše schváleno a podepsáno, začne rekonstrukce světelného systému v říjnu 2011 a dokončena by měla být na jaře 2012.

V příštím roce bude Londýn středem pozornosti. Tato britská metropole bude hostitelem letní Olympiády 2012 a navíc celé Spojené království bude slavit šedesáté – diamantové – výročí nástupu královny Alžběty II. na britský trůn.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tower Bridge v Londýně se rozzáří ekoosvětlením. Bude krásné a šetrné!