Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tourmap v kategorii cestopisy vyhrává kniha Švýcarsko – cestopis ve fotografii

Redakce

Redakce

12. 4. 2010

svycarsko titulkaKniha Švýcarsko – cestopis ve fotografii získala cenu v soutěži Tourmap. Sedmý ročník této mezinárodní přehlídky kartografických produktů a průvodců využívaný v cestovním ruchu byl prestižní soutěží nejen v České republice, ale i v zahraničí. Autorem vítězné knihy je inženýrka Hana Růžičková.

Švýcarsko - cestopis ve fotografii, Zdroj: nakladatelství Mladá fronta a.s.

Švýcarsko - cestopis ve fotografii, Zdroj: nakladatelství Mladá fronta a.s.

Celá soutěž byla rozdělena do tří skupin. První skupinou byly mapy s turistickým obsahem, druhou skupinou turističtí průvodci, třetí část se orientovala na cestopisy. Právě ve třetí skupině získala kniha Švýcarsko – cestopis ve fotografii od Ing. Hany Růžičkové nejvyšší cenu. Vyhlášení soutěže proběhne na pražském Světě knih. Ten se koná od 13. – 16. května 2010. Oficiální předání ceny bude v pátek 14. května 2010 v Literárním sále. Vítězné mapy, průvodce a cestopisy budou poté vystaveny na festivalu Tourpropag v Písku. V říjnu letošního roku naleznete vítězné exponáty na mezinárodním festivalu turistických film v Karlových Varech.

O autorce knihy

Bývalá studentka gymnázia a elektrotechnické fakulty ČVUT, která na českém trhu vymyslela a založila dva veletrhy, se nejprve orientovala v oblasti organizování veletrhů a výstav.  První veletrh, který v roce 1995 založila, se jmenoval  Erotica. Druhým z veletrhů, který byl založen o deset let později, byla Esoterika. K cestování a fotografování paní Ing. Hanu Růžičkovou přivedlo osmileté podílení se na organizování veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

Mezi její tvorbu patří nejen fotografie ze vzdálených a blízkých zemí, ale i z České republiky a především z rodné Prahy. Po příjezdu ze Švýcarska se rozhodla nabídnout české veřejnosti fotografickou výstavu. Z fotografií na výstavě vznikl i kalendář pro rok 2008. K jejímu největšímu cíli, a to přiblížení Čechům Švýcarsko se přiblížila v letošním roce, když získala již jmenovanou cenu.

Název: Švýcarsko – kniha ve fotografii

Autor: Ing. Hana Růžičková

Vazba: Vázaná s přebalem

Počet stran: 136

Rozměry: 220 x 300mm

Doporučená cena: 399 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tourmap v kategorii cestopisy vyhrává kniha Švýcarsko – cestopis ve fotografii