Menu
TOPZINE.cz
Sport

Tour de France: Kreuziger jde dopředu!

Redakce

Redakce

12. 7. 2010

Foto: Tour de FranceČeskému cyklistovi Romanu Kreuzigerovi patří po 8. etapě Tour 7. příčka v celkovém hodnocení.
V horách se ukazuje, kdo je tu jen pro účast a kdo se přijel poprat o prvenství ve “staré dámě“.
Na další triumf může zapomenout Lance Armstrong, kterého potkal při poslední etapě pád a nabral přes 13 minut ztráty na čelo závodu.

Foto: Tour de France

Tour de France, Zdroj: petercarroll.ca

Naopak ambice na vítězství ukazuje Andy Schleck. V 8. etapě se 2 kilometry před koncem utrhl z vedoucí skupinky spolu se Samuelem Sánchezem. V posledních metrech ho dokázal přespurtovat a dojel si poprvé pro prvenství na Tour.

Další aspirant na vítězství je určitě Alberto Contador. Muže se spoléhat na pomoc silného týmu jako nikdo jiný. „Loni mě Andy trošku potrápil, letos bude největším rivalem,“ prohlásil dvojnásobný vítěz.

Držitelem trikotu lídra je po osmém dějství Cadel Evans. Také tento reprezentant Austrálie je členem elitní skupiny borců čekajících na vítězství.  V Avoriaz se mu podařilo dojet spolu s Contadorem, ale v minulých etapách na něj nasbíral 61 sekund, proto je v pozici “žlutého“ jezdce.

Andy Schleck, Samuel Sánchez

Andy Schleck, Samuel Sánchez Zdroj: zimbio.com

Nadějně to vypadá také s Romanem Kreuzigerem. V osmé etapě dojel na vynikajícím čtvrtém místě a v celkovém hodnocení se posunul na 7. pozici. Pár kilometrů před koncem se pokoušel o únik z vedoucí skupiny, ta mu však nedovolila ani sto  metrů a rychle na jeho nástup zareagovala. Podle vlastních slov se cítí velice dobře. Je tedy možné, že by se z loňské deváté pozice mohl posunout  na konci Tour klidně do první pětky.

Po jednodenním volnu čeká cyklisty cesta z Morzine-Avoriaz do Saint-Jean-de-Maurienne.

Na Champs-Elysées je sice ještě cesta dlouhá, ale už teď se ukazuje, kdo by mohl dojet na “bednu“. Jak vše dopadne, si budeme muset počkat až do Paříže, kde bude v sobotu 25. července Tour končit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tour de France: Kreuziger jde dopředu!