Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Totální nasazení dostálo svému jménu

Gabriela Honková

Gabriela Honková

19. 11. 2009

Sazavafest09_024Totální nasazení se objevili na různých festivalech a koncertech. Letos jich měli skoro sto. Na jednom z nich se nám povedlo si po vystoupení pokecat se Sváťou, který má v kapele roli baskytaristy a zpěváka. 

Sazavafest09_024

Totální nasazení, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Jak se ti líbilo na Sázavafestu po čtyřech letech?
Jo, dobrý to bylo. Akorát tam bylo trošku vedro. Lepší je hrát pod širým nebem než takhle ve stanu.

Podle názvu Totální nasazení, hrajete vždycky s totálním nasazením?
No jasně. Musíme vždycky hrát tak, abychom dostáli svému názvu. Takhle to bylo vymyšlené a takhle to taky musí být, i kdyby byl sebehorší zvuk nebo sebehorší podmínky, tak se vždycky musí hrát s totálním nasazením.

Koncerty máte skoro každý druhý či třetí den. Jak to zvládáte?
Je to náročné. Loni jsme měli 104 koncertů, a to už bylo opravdu hrozně moc. Teď jsme měli změny v sestavě, odešel druhý kytarista, odešel druhý bubeník, takže hrajeme ve třech. Řekli jsme si, že budeme hrát míň, tak těch 80 koncertů. Ale už teď jich máme 90, takže už odmítáme další a další nabídky. I když jsme rádi, že je zájem, tak je to těžký. Už jsme kvůli tomu museli omezit i práci. Já jsem učitel a teď už učím jen na půl úvazku, kytarista taky dělal u firmy, ale teď začal podnikat sám na sebe, protože už to nešlo stíhat.  Nečekali jsme, že se dostaneme z gymplácký kapelky až někam, že budeme takhle hrát a bude na nás chodit mraky lidí.

Změny v kapele byly asi hodně náročné...
Hlavně když odešel bubeník, který s námi hrál od začátku, ten to s námi zakládal. Ale naštěstí současnej Franky už čtyři roky zaskakoval, právě když ten předešlý nemohl, protože měl v práci dost problémů. Takže když jsme jeli na Slovensko na tři dny pryč, tak místo něj hrál právě Franky. Proto to nebylo tak tragické, ale ta druhá kytara tam zkraje opravdu hodně chybí. Čtyři roky jsme hráli s druhou kytarou a najednou to bylo takový prázdný. Pak se to teda ustálilo, i když to pak už bylo skoro na hraně rozpadu kapely, někdy v tom listopadu, prosinci. To jsme si tehdy plánovali, že budeme mít leden volný, ale místo toho jsme trénovali písničky ve třech, abychom mohli zase od února vyrazit. Naštěstí jsou písničky vymyšleny jen pro jednu kytaru, takže si myslím, že takhle nám to vyhovuje nejlíp. Víc místa v autě a víc peněz nám zůstalo.

Příští rok budete mít 20. výročí kapely. Plánujete nějaké speciální CD pro toto výročí?
Natočili jsme teď DVD jakoby k osmnáctinám, teď chystáme druhou Best of, která by měla vyjít před Vánocemi, což bude pokračování té první, které se prodalo přes čtyři tisíce kusů. Snad uděláme i větší koncert, který bychom pak nahráli. Ještě to není v úplně konkrétní podobě, ale určitě něco chystáme.

Přijedete i přístí rok na Sázavafest?
Pokud nás pořadatelé pozvou…? Ale měli jsme teď velkou úspěšnost po čtyřech letech, snad i větší, než ti, co byli na hlavních stagích, ale asi pro pořadatele nejsme dostačně známá kapela. Hráli jsme všechny možné festivaly, jen na Sázavu nás pořád nezvali. Hráli jsme na Masters of Rock, na Trutnově, Benátské noci, Keltské noci, Barvy léta, takové ty velké festivaly, jen Sázava ne, takže jsme rádi, že si na nás tento rok, po čtyřech letech vzpomněli. Když nás pozvou, velmi rádi přijedeme i přístě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Totální nasazení dostálo svému jménu