Menu
TOPZINE.cz
Redakční blog

Topzine.cz: A je to tu!

Martin Peška

Martin Peška

17. 5. 2009

Na úvod by se asi slušelo říct, co to je Topzine.cz vlastně zač. Hned z kraje chci ale uvést, že momentálně spuštěnou magazínovou částí náš projekt nekončí! Je to pro nás dlouho očekávaná chvíle, konečně jsme spustili zkušební verzi magazínové části připravovaného portálu Topzine.cz.

K magazínové části by měla do 9. 9. 2009 přibýt také sekce pro prezentaci hudebních kapel a komunitní část, kde jistě každý najde prostor pro vyjádření svých názorů a potkávání svých současných a potencionálních budoucích přátel. Stále pevně věříme, že se najde někdo, kdo nám svou finanční podporou pomůže splnit třináct základních cílů, které si tým Topzine.cz stanovil.

Specialitou našeho magazínu je například rubrika Hry a fantastika, která se bude zabývat nejen novinkami z fantastiky a vesmíru, ale také on-line hrami, srazy hráčů těchto her, a setkání fanoušků fantastiky.

V rubrice o sportech nehodlá Bětka Málková psát o fotbale a hokeji, nýbrž dostanou příležitost trochu neobvyklé, někdy hodně alternativní sporty. Rovnocenný prostor dostanou i zdravotně postižení sportovci, kteří naši zem reprezentují mnohdy lépe než naši zdraví sportovci. To je především parketa Markéty Proškové.

V hudební rubrice, kterou vedu stejně jako Hry a fantastika já, se vedle mediálně známých interpretů objeví také rozhovory s nadějnými talenty, které redakce Topzine.cz sleduje. Pokud se chystáte na přijímací zkoušky na školu, určitě se vám vyplatí sledovat rubriku Vzdělání, kterou má na starost Bára Krčmářová.

Jestli utratit peníze za film anebo raději za něco jiného poradí Radek Lang, který do filmové rubriky nepřinese jen originální a důkladné recenze nových filmů, ale spolu s dalšími redaktory budou představovat nejdůležitější osobnosti ze světa filmu.

Irča Krcháková ráda cestuje a proto se s našimi čtenáři podělí o své zkušenosti z výletů a cest ve své rubrice Cestování. Určitě se dočtete zajímavých informací o místech v české metropoli, která stojí za to navštívit, i o studijních pobytech v zahraničí. Topzine také poradí jak být „IN“ díky rubrice Styl, kterou má na starost šéfredaktorka Radka Příhodová.

Sice máme velkou radost, že se přes všechny zádrhely (problém s financemi, úraz programátora,…) povedlo Topzine.cz spustit ve zkušební verzi již nyní, avšak téměř celému našemu týmu se blíží zkouškové období. Doufám, že se negativně nepodepíše na úrovni příspěvků v magazínu, a těch pár týdnů bude pro náš projekt jakýmsi křtem.

Jak již bylo naznačeno, další funkce našeho portálu budou přibývat během léta, a pokud vše vyjde, se začátkem nového školního roku oslavíme naše nulté narozeniny hudebním festivalem. Držte nám palce!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Topzine.cz: A je to tu!