Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Topzine.cz zve na akci: Ve státní svátky na hrady a zámky

Hana Chytrá

Hana Chytrá

29. 6. 2010

Ve volné sváteční dny začátkem července, 5. a 6. července, určitě neseďte doma! Památky ve správě Národního památkového ústavu jsou ve sváteční pondělí a úterý otevřeny a mají návštěvníkům určitě co nabídnout. Pojďte s námi dobývat hrad Švihov, nebo navštívit svatební veletrh na hradu Bouzov. Topzine.cz přináší aktuální program akcí na nadcházející volné dny!

Hrad Švihov, Zdroj: Hana Chytrá

Hrad Švihov (Plzeňský kraj)

Organizátoři na víkend a volné dny (3. až 5. července), vždy od 18:00 hodin, nachystali pro návštěvníky opravdu pestrý program – Dobývání hradu. Již 7. ročník dramatického dobývání vodního hradu nabízí vystoupení šermířských skupin s ukázkami dobových technik dobývání.

Příběh se opírá o skutečnou postavu loupeživého rytíř Petra Suda z Řeneče ze 16. století, loupeživého lapku, který poklidnou pitku změní v krvavou řež na život a na smrt. Na jedné straně rytíř-loupežník, na straně druhé vojsko rozzuřených měšťanů. A dobývání může začít!

Zámek Mnichovo Hradiště (Středočeský kraj)

Ve dnech 3. až 7. července 2010 zámecké prohlídky a přilehlou zahradu oživí překrásné dobové tance v podání historického uměleckého souboru Campanello. Akci doporučujeme všem milovníkům dobových kostýmů, honosné zámecké hudby a původních dvorských tanců.

Zámek Mníšek pod Brdy (Středočeský kraj)

Akce zaměřené především na naše nejmenší si pro návštěvníky připravili na zámku v Mníšku pod Brdy. Od neděle do úterý (4. – 6. července 2010) budou probíhat programy pro děti s názvem Dětské hrádky. Organizátoři chtějí nejen dětem přiblížit rodinný život mníšeckých pánů, jak vařili, stolovali a s jakými hračkami si jejich děti hrály.

Zámek v Mníšku pod Brdy, Zdroj: Hana Chytrá

Zámek Hrádek u Nechanic (Královéhradecký kraj)

Již v sobotu 3. července 2010 se otevírá na zámku výstava Hrádek u Nechanic a rod Harrachů. Výstavu je možné vidět do konce letošních prázdnin a mapuje dějiny šlechtického rodu v oblasti.

Zámek Ratibořice (Královéhradecký kraj)

Na zámku se ve dnech 3. července a 5. července odehrají akce rovnou dvě. V sobotu je připraven koncert Viktorky v zámeckém parku a v pondělí představí, nejen pro děti,  klasickou pohádku o Popelce v kouzelné zahradě Rudrova mlýna.

 

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (Kraj Vysočina)

Pokud máte rádi dobrodružství a nebojíte se tmy, navštivte o víkendu 3. až  4. července zámek v Jaroměřici nad Rokytnou. Zámek nabízí speciální noční prohlídky, které vás provedou všemi zákoutími tohoto krásného zámku.

Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, Zdroj: Hana Chytrá

 

Zámek Telč (Kraj Vysočina)

Připravil na dny 3. až  6. července akci s názvem – Řemeslné trhy na zámku. Návštěvníkům se naskýtá unikátní možnost vidět dobové řemeslníky a umělce při práci, prohlédnout si jejich dílny a zakoupit si originální výrobek vyrobený přímo na místě.

Zámek Lysice (Jihomoravský kraj)

Plánuje pro návštěvníky jednodenní akci v neděli 4. července, vždy se začátkem ve 20:00, 21:00 a 22:00 hodin. Akce nese název Rozmarné zámecké léto, aneb obrázek jednoho pozdního odpoledne a večera na Lysickém zámku s jeho majiteli a jedná se o večerní zámecké kostýmované prohlídky.

Hrad Bouzov, Zdroj: Hana Chytrá

Hrad Bouzov (Olomoucký kraj)

Máte v plánu svatbu na zámku či hradu? Hrad Bouzov si přichystal pro návštěvníky ve dnech 3. až  6. července Svatební veletrh ve svých unikátních historických prostorách.

Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj)

Hrad a zámek v Hradci nad Moravicí pořádá ve středu 7. července vždy ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin  tématické prohlídky Rodinný život šlechty. Součástí prohlídky budou také unikátní prostory jídelny, kulečníkového sálu a s ním souvisejícího kuřáckého salonu, kde nebude chybět odborný komentář doplňků související se zábavou a kratochvílemi šlechty.

Zámek v Hradci nad Moravicí, Zdroj: Hana Chytrá

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Topzine.cz zve na akci: Ve státní svátky na hrady a zámky