Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Topher Grace: Nejen záporák ze Spider-Mana

Nikola Němcová

Nikola Němcová

13. 7. 2010

!SPECIÁL!Tophera objevila televize díky seriálu Zlatá sedmdesátá. V pro něj zlomovém roce 2007 ho Sam Raimi obsadil do třetího pokračování Spider-Mana, kde si zahrál záporáka Venoma – sám Topher je fanouškem tohoto komiksu. Nyní ho můžete vidět v kinech ve filmu Predátoři.

Jedním z jeho novějších filmů jsou Predátoři, Zdroj: distributor filmu

Dětství a první kroky k herectví

Topher Grace se narodil jako Christopher John Grace 12. července 1978 (správně, zítra slaví 32. narozeniny). Většinu svého dětství strávil v Brazílii, poté se přestěhoval do Connecticutu, kde vystudoval uměleckou akademii. Pro herectví se rozhodl poté, co poznal herečku Kate Bosworth.

Pro jméno Topher se rozhodl, protože byl frustrovaný ze svého celého jména. Navštěvoval Fay School v Southborough v Massachusetts, poté The Neighborhood Playhouse v New Yorku a nakonec Brewster Academy ve Wolfeboro v New Hampshireu, kde se dostal k seriálu Zlatá sedmdesátá. Hrál i v několika muzikálech, například v muzikálu A funny thing happened on the way to the forum.

Zlatá sedmdesátá, Zdroj: distributor seriálu

Velké štěstí na role a režiséry

Topher debutoval v televizní show Zlatá sedmdesátá. Seriál byl velice úspěšný, a přestože ukončil své účinkování v něm v roce 2005, show stále pokračuje. Spekuluje se o tom, že by se mohl objevit v posledním díle. Krátce navštěvoval univerzitu v Jižní Karolíně, ale skončil už v prvním semestru, protože se chtěl více věnovat své filmové a televizní kariéře, která pro něj byla přednější než honba za vědomostmi.

Jeho první filmová zkušenost proběhla ve filmu Traffic Stevena Soderbergha, ve kterém si zahrál studenta užívajícího kokain. Soderbergh ho obsadil i do svého dalšího snímku Dannyho parťáci, kde si zahrál po boku takových hvězd, jako je Brad Pitt, George Clooney a další. Svou rolí v Dannyho parťácích na sebe upozornil režiséra Mikea Newella, který ho obsadil do snímku Úsměv Mony Lisy, kde si hlavní roli zahrála oscarová Julia Roberts.

Plodný rok 2004 a 2007

Topher může rok 2004 ve své kariéře označit za úspěšný. Hrál hned ve dvou celovečerních snímcích. Prvním bylo Rande s celebritou, ve kterém si zahrál po boku právě Kate Bosworth. Druhým snímkem je V dobré společnosti, kde zazářil spolu se Scarlett Johansson. Třetím filmem je P.S., za který si odnesl cenu NBR Award.

Rok 2007 byl pro něj naopak zlomový. Sam Raimi ho obsadil do třetího pokračování Spider-Mana. Díky této roli na sebe upozornil více diváků. Nyní si Topherův výkon můžete užít ve snímku Predátoři, kde si zahrál po boku Adriana Brodyho, Dannyho Treja a Laurence Fishburna.

Zajímavosti

– Jeho oblíbenou knihou je Bible.

– Má rád R&B, klasický rock a cokoliv od Barryho Whitea.

– Podporoval Baracka Obamu v jeho prezidentské kampani.

– Nesnáší film Space Jam.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Topher Grace: Nejen záporák ze Spider-Mana