Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Top Still Model 2010: Benefiční modelingová soutěž pro mladé talenty

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

16. 5. 2010

Už 29. května se uskuteční slavnostní finále nové soutěže pro mladé modely a modelky Top Still Model 2010. V pražském hotelu Hilton získá jeden chlapec a jedna dívka exkluzivní smlouvu na dva roky a možnost nastartovat svou kariéru.

zdroj: archiv organizátora

Na začátku bylo přibližně pět set zájemců o práci v modelingu. Z osmdesáti semifinalistů ve věku 14 – 19 let se pak zrodila dvacítka finalistů. Ta v současnosti prochází měsíčním intenzivním a komplexním kurzem modelingu pořádajícího Still Managementu. Zajímavostí je, že se tato nová soutěž nezaměřuje pouze na dívky, ale svou šanci dostanou i chlapci.

Netradiční charakter akce

Další novinkou, se kterou přichází Top Still Model 2010, je benefiční charakter soutěže a podpora vzdělávání. Šanci zviditelnit se totiž dostanou nejen soutěžící, ale i školy, na kterých studují. Organizátoři oslovili přes dvanáct set škol v Praze a Středočeském kraji se žádostí o spolupráci.

Žáci a studenti tak mají podíl např. na účesovém stylingu nebo v oblasti návrhářství a designu a tyto zkušenosti získají přímo v reálném prostředí. Čistý výtěžek soutěže se rozdělí mezi obě vítězné školy, které by tak měly dostat možnost zařídit si speciální učebnu.

Velké finále 29. května

A co nás čeká během finálového večera? Živě vystoupí Jan Bendig, Michaela Nosková, Martin France, dětský pěvecký sbor Paprsek z Mladé Boleslavi nebo taneční skupina The Edge z Prahy. Večerem bude provázet moderátorka Lucie Koňaříková-Salamé spolu s mladým moderátorem Dominikem Veselým, studentem Pražské konzervatoře.

V zákulisí budou dvacítku finalistů intenzivně připravovat studenti-kadeřníci a vizážisté ze SOU služeb na Praze 9 pod vedením svých učitelů, profesionální vizážistky a kadeřníka. Video, které otevře celý finálový večer, natočili žáci ZŠ Křesomyslova na Praze 4 pod vedením paní učitelky Moniky Svobodové.

ilustrační foto. Autor: VOJTa Herout

Vrcholná disciplína, módní přehlídka společenských šatů, bude také patřit studentům, konkrétně návrhářské škole VOŠON a SPŠO z Prahy 7. Velkou část audio a video záznamů vytvořila a pořídila soukromá škola International Art School Harmony pod vedením pana ředitele Marka Vávry. Velký podíl na přípravách a realizaci soutěže má také student Soukromé střední školy reklamní tvorby, s.r.o., Jiří Dudek.

Tuto akci podpořili mimo jiné například americká modelka Tyra Banks, Miss ČR Petra Minářová, Iveta Lutovská, Lucie Váchová, vizážista Dušan Chrástek, módní návrhář Osmany Laffita nebo modelka Hana Mašlíková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top Still Model 2010: Benefiční modelingová soutěž pro mladé talenty