Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Top Still Model 2010

Redakce

Redakce

30. 5. 2010

Velkolepé finále soutěže Top Still Model proběhlo včera 29. května v hotelu Hilton. Večer sliboval být plný překvapení a zábavy. Zda se pořadatelům povedlo svůj plán zrealizovat a kdo z mladých lidí nakonec zvítězil, se dozvíte jen a jen zde.

Zdroj:modelingovasoutez.cz

První ročník této benefiční modelingové soutěže pořádala agentura Still Management, působící na americkém trhu již 20 let. Od roku 2008 má svoji pobočku i v Praze, kde se snaží vyhledávat a objevovat nové tváře pro následný rozvoj v módním průmyslů. Právě k tomuto účelu se pořádala soutěž.

Na začátku se oslovilo přes 1200 škol po celé České republice a ze zájemců se vybralo 500 mladých lidí. Do finále se následně dostalo pouze 20 šťastlivců a právě oni včera večer bojovali o první místa. Věk soutěžících se pohyboval v rozmezí čtrnácti až devatenácti let.

Benefiční modelingová soutěž, jejíž počátek byl naplánován na sedmou hodinu večerní, mě ihned od začátku překvapila svou organizací. Uvaděči všechny hosty odvedli na místo a ochotně odpovídali na případné dotazy některých návštěvníků. S příchodem poroty okamžitě ožilo jeviště a soutěž odstartovala. Celým galavečerem diváky prováděla moderátorka Lucie Koňaříková-Salamé a mladý student konzervatoře Dominik Veselý, jehož nervozita byla místy dosti znát.

David Drbohlav, Zdroj:modelingovasoutez.cz

Hodnotit a vybírat ty nejlepší zasedli například Iveta Lutovská, Kamila Moučková, Anifé Vyskočilová, Tomáš Magnusek a kromě jiných i zakladatel agentury David C. Bibby. Bohužel, nejočekávanější hvězda večera, americká modelka a herečka Tyra Banks, se nedostavila. Její nepřítomnost byla omluvena již ihned na začátku akce.

Během show se finalisté předvedli v několika disciplínách, ve kterých využili vše, co se naučili na měsíčním přípravném kurzu. V první disciplíně se modelky a modelové popořadě prošli před porotou, tím si je lépe prohlédli i diváci. Následovala exhibice před fotografem a soutěžící ukázali své nejlepší pózy. Dle slov jedné z modelek, právě tato disciplína naháněla hrůzu všem mladým účastníkům.

Jako v každé podobné soutěži, tak i zde nesměla chybět promenáda v plavkách. Byla jsem ale poněkud zaskočena, protože plavky na sobě měly pouze slečny a pánové byli oblečeni do spodního prádla. Čtvrtá a závěrečná disciplína byla přehlídka večerních šatů. Musím podotknout, že večerní róby byly dílem studentů návrhářské školy VOŠON a SPŠO. V přestávkách, kdy se účastníci připravovali, obecenstvo pobavil Jan Bendig, Míša Nosková a dětský pěvecký soubor Paprsek.

Blanka Skálová, Zdroj:modelingovasoutez.cz

Po krátké pauze se na jevišti objevila obálka se jmény dvou šťastlivců. Nejúspěšnějším mezi chlapci byl sedmnáctiletý David Drbohlav s číslem tři, studující v Praze. Vítěznou dívkou byla vyhlášena Blanka Skálová s číslem jedna, také studující v Praze. Mezi ceny, jimiž byli výherci obdarováni, patřila dvouletá smlouva s agenturou Still Models, nafocení vlastního portfolia v ceně dvou tisíc eur a především finanční dar v hodnotě padesáti tisíc korun školám vítězů.

Mně nezbývá nic jiného, než těmto mladým talentům pogratulovat a popřát jim co nejrychlejší vzestup. Je možné, že to budou právě oni, koho za pár měsíců uvidíme na všech billboardech. Celkově to byl příjemný večer. Však být pořadatelem, dbala bych více na dodržení předepsaného dress codu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top Still Model 2010