Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

TOP NEJ: Nejdražší hračky na světě, pobavte se

Redakce

Redakce

24. 10. 2010

Vánoce jsou za dveřmi. Pokud vaše děti nebo děti vašich příbuzných a přátel patří k těm, co už mají snad vše, máme pro vás pár tipů na výjimečnosti, které jim můžete darovat pod stromeček. Vyberte si to pravé z nejdražších hraček na světě. Nebo se alespoň inspirujte a pobavte!

Přinášíme vám další TOP speciál, který sleduje nejdražší a nejluxusnější záležitosti ve světě. Tentokrát se zaměříme na hračky. Někdo dopřává svým dětem opravdu nebývalý luxus, ale v první řadě se jedná hlavně o sběratelské kousky a vášeň dospělých.

Absolutní novinkou a žhavou aktualitou je nová panenka Barbie. Do dražby přišla 20. října, tedy minulý týden. Je úplně obyčejná jako další podobné panenky, zdobí ji ale diamantový náhrdelník se vzácným růžovým diamantem uprostřed. Šperk navrhl zlatník Stefano Canturi. Mimo jiné vytvořil i šaty, lodičky, účes a další detaily. Zisk z prodeje byl věnován Nadaci pro výzkum rakoviny prsu. 302,500 dolarů (přes 5 milionů korun) je rekordní částka.

FOTO: Luxusní Barbie

Barbie od De Beers, Promoční Barbie k pohádce od Giancarlo Melloni za $95,361, Zdroj: trendhunter.com

Jedničkou mezi panenkami Barbie je Diamond Barbie navržená diamantovým a šperkařským gigantem De Beers. Je oblečená do šatů v oranžových tónech, které zdobí 160 diamantů, a má na sobě miniaturní šperky z bílého zlata. Za tuto exkluzivní hračku zaplatíte 85 tisíc dolarů (1,5 milionu korun).

Možná byste si rádi pořídili legendární autíčko Matchbox. Pokud toužíte po opravdu vzácném originálu, připravte si 9 tisíc dolarů (přibližně 160 tisíc korun). Opel Diplomat z roku 1966 je historickým kouskem. Před pár lety, když firma zasáhla trh, stálo pouhých 48 centů.

FOTO: Auto Matchbox

Opel Diplomat Matchbox, Zdroj: bidorbuy.co.za

Neobvyklou hračkou je malý šicí stroj s klaunem, který byl vydražen v Londýně za 6 tisíc liber (necelých 170 tisíc korun). Vojáčci jsou klasickou hračkou pro malé kluky. Nejdražší figurku na světě vyrobil Don Levine. Jeho hodnota dosahuje 200 tisíc dolarů.

Snad každé dítě má svého oblíbeného plyšového medvídka. Tyto hračky bývají také často terčem sběratelů. U příležitosti 125. výročí Teddy Bear vyrobila německá značka limitovanou edici 125 speciálních medvídků. Pusinky mají vyrobené ze zlata a oči tvoří safíry s diamanty. Krásný dárek za 193 tisíc dolarů (cca 3,5 milionu korun).

FOTO: Nejdražší plyšový medvídek

Nejdražší plyšový medvídek, Zdroj: advertorial.ru

Pro děti od 7 do 15 let se vyrábí speciální dětský Off Road. Pokud máte chuť udělat jim velkou radost, utraťte 40 tisíc dolarů (přes 700 tisíc korun) a juniorské auto je vaše. Rozhodně tak třeba váš syn bude mezi kamarády největším králem v okolí.

Nejdražší gameboy je vyroben ze zlata a kolem displeje jsou vysázené diamanty. Za 25 tisíc dolarů (cca 446 tisíc korun) budete mít vážně prvotřídní hračku. Luxusní doplněk.

Star Wars jsou legendou a mnoho lidí sbírá cokoli spojeného s tímto velkofilmem. Děti si hrají s postavičkami a mají své oblíbence. Nejdražším kusem z edice hvězdných válek je Darth Vaderova helma. Černá hrozba za 115 tisíc dolarů (přes 2 miliony korun).

FOTO: Darth Vaderova helma

Darth Vaderova helm, Zdroj: agalacticbinder.com

Ať už některé z těchto hraček není možné koupit, protože svého majitele mají, nebo vaše konto rozhodně nechcete zatěžovat panenkou za několik milionů, rozhodně to nevadí. Děti hračky potřebují a většinou nezáleží na jejich ceně. Částky za tyto top kousky jsou absurdní a astronomické. A hlavně především pro vášnivé sběratele. Jinak jen pro zajímavost a pobavení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP NEJ: Nejdražší hračky na světě, pobavte se