Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

TOP NEJ: Luxusní oblečení, které si jen tak nekoupíte

Redakce

Redakce

17. 10. 2010

Představujeme vám několik extra luxusních libůstek ze světa módy, které si může dovolit jen opravdu bohatý smrtelník. Však po praktické a estetické stránce nemusí být ty nejdražší věci automaticky těmi nejlepšími. Spíše u nich jde o originalitu, nápad, materiál, ruční práci a značku. Přesto jsou ty nejdražší skvosty velice zajímavé, jedinečné a někdy dech beroucí. Podívejte se.

Nejdražší dámské džínsy vyrobila firma The Secret Circus Clothing Company. Prodány byly anonymnímu kupci za více než 1 milion dolarů (cca 17,8 milionů korun). Svou cenu získaly především 15 diamanty, které jsou umístěny na zadní kapse.

Nejdražší pánské džíny vyrobila značka Dussault, jmenují se Trashed Denim jeans a prodávají se za čtvrt milionu dolarů (přes 4 miliony korun). Vyrobeny byly ručně, a to speciální technikou, kdy se několikrát praly a mezitím barvily. Ke všemu jsou posázeny rubíny, diamanty a bílým a růžovým zlatem. Popravdě, nevypadají zrovna extra povedeně, leckteré normální džínsy budou vašemu muži slušet víc.

FOTO: Nejdražší džíny na světě

Nejdražší džíny na světě, Zdroj: crunchyroll.com, denimology.com

Svatební šaty

Každá nevěsta by jistě chtěla mít ty nejkrásnější šaty. Na ty nejdražší si připravte 12 milionů dolarů (cca 213 milionů korun). Róbu plnou diamantů navrhla Renée Straussová, majitelka velmi úspěšného svatebního salonu v Beverly Hills, a Martin Katz, prodejce vzácných šperků.

Pokud jste trochu skromnější, módní dům Dior, Versace nebo Blanka Matragi vám také jistě navrhnou dechberoucí model s dechberoucí cenou.

FOTO: Nejdražší svatební šaty na světě

Nejdražší svatební šaty, Zdroj: lux-stuff.com, weddingbellsblog.com, vagablond.com

Obleky

Nejdražší oblek světa vyrobil návrhář Alexander Amosu z nejkvalitnějších a nejjemnějších látek světa (látka utkaná z vlny lamy vikuni, nejdražší vlna světa qiviuk z arktických pižmoňů a jemná vlna z náhorních plošin v Himalájích). Ruční výroba obleku zabrala osmdesát hodin práce. Dokonce i knoflíky byly vyrobeny ze zlata a osázeny diamanty. A cena? Přes 2 miliony korun.

FOTO: Nejdražší pánský oblek na světě

Nejdražší pánský oblek, Zdroj: arizonafoothillsmagazine.com

Nejdražší pánská košile od značky Eton stojí 800 tisíc korun. Ušita je z jemné a luxusní egyptské bavlny a knoflíčky pokrývají diamanty. Pokud byste rádi opravdu padnoucí a luxusní oblek, jako měl James Bond, skočte si do butiku Brioni. Najdete jej už i v Praze, a to v hotelu Four Seasons. Ten nejpovedenější oblek stojí 6 tisíc dolarů (přes 100 tisíc korun).

FOTO: Luxusní pánské obleky a nejdražší košile na světě

Brioni obleky a nejdražší košile na světě, Zdroj: starproperty.my, blog.stylert.com, zimbio.com

Boty

Podpatky, lodičky, sandálky, balerínky, kozačky… Všechny je potřebujeme. Jen záleží, pro jak luxusní se rozhodnete. Legendy Jimmy Choo a Manolo Blahnik vyrábějí obuv, která vám vykouzlí dokonalé nohy. Jsou drahé, ale není to nic proti ceně nejdražších bot světa.

Módní dům Harry Winston vyrobil v roce 1989 botičky – Harry Winston’s Ruby Slippers – posázené 4 600 rubíny. Jejich cena – 3 miliony dolarů (přes 53 milionů korun). Ve stejné cenové relaci se pohybují i boty Stuarta Weitzmana – Rita Hayworth Heels, které ozdobil náušnicemi herecké hvězdy 40. let Rity Hayworth. Mimo jiné jsou osázeny rubíny, diamanty a safíry. Vlastní je hereččina dcera.

FOTO: Nejdražší boty na světě

Nejdražší boty, Zdroj: worldsluxury.blogspot.com

O milion dolarů levnější luxusní boty pocházejí též od Stuarta Weitzmana a také od klenotníka Le Vian. Společně navrhli Tanzanite Heels – večerní sandálky z drahých drahokamů, diamantů a kůže s přídavkem stříbra.

Spodní prádlo

A když budete chtít svému miláčkovi poděkovat za všechny pěkné dárky, kupte si nejdražší spodní prádlo na světě od Victoria’s SecretRed Hot Fantasy. Určitě budete originální. Závratných 15 milionů dolarů (cca 267 milionů korun) za kalhotky a podprsenku vám zajistí jedinečnost a třpyt diamantů.

FOTO: Nejdražší spodní prádlo a boty na světě

Red Hot Fantasy a Tanzanite Heels, Zdroj: letitflow.com, worldsluxury.blogspot.com

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

TOP NEJ: Luxusní oblečení, které si jen tak nekoupíte