Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP koupání v ČR. Vybrali jsme 10 nejlepších míst!

Šárka Braumová

Šárka Braumová

13. 6. 2011

V parném létě bývá koupání příjemným osvěžením. Máte raději přírodní koupaliště, tobogány, kryté bazény nebo zatopený lom? Vybrali jsme pro vás deset tipů, díky kterým si vodní hrátky jistě užijete.

1. Kamencové jezero, Chomutov

Kamencové jezero představuje opravdový unikát. Je totiž jediné svého druhu na světě! Vzniklo zatopením lomů a jeho dnešní plocha činí téměř 16 ha. Před vstupem na pláž se můžete pohodlně převléknout v kabinkách. Pak už jen zbývá rozhodnout se mezi travnatou či písčitou pláží, případně oddělenou pláží nudistickou. Mimo vodních radovánek a s nimi spojených atrakcí se můžete vyřádit také na kurtech a hřišti na nohejbal či volejbal.

Pro občerstvení můžete využít restaurace, rychlá občerstvení i kiosky. V místě je také možnost ubytování, a to v hotelu, autokempu či turistické ubytovně.

2. Bolevecké rybníky, Plzeň

FOTO: Bolevecký rybník

Písčitá pláž u Boleveckého rybníka, Zdroj: youtube.com

Soustavu Boleveckých rybníků tvoří 12 rybníků, z nichž největší Velký Bolevecký rybník má 54ha. Díky této rozloze je kromě koupání vhodný také pro jachting či surfing. Odpočívat můžete na písečné pláži ve stínu okolních stromů a pro občerstvení využijete místní stánky a restauraci. Součástí areálu je chemická toaleta a parkoviště.

3. Jezero Chmelař, Žatecko

Zatopená oblast nabízí dvě písčité pláže, hřiště pro dospělé i děti a kemp s možností ubytování v chatách či stanech. K dispozici jsou sprchy a kabinky na převlékání. Zábavu si užijete v nové herně, kde najdete oblíbený fotbálek, minigolf či kulečník. Zapůjčit si můžete lodičky a šlapadla a vydat se napříč jezerem.

4. Přehrada Hracholusky, Plzeňsko

FOTO: Přehrada Hracholusky

Přehradu Hracholusky můžete brázdit i na parníku

Přehrada se nachází necelých 15 kilometrů od Plzně a patří k nejoblíbenější rekreační oblasti v kraji. Ubytování zajistí kemp, kde kromě klasických chatek můžete bydlet v pokojích, ve stanech nebo přívěsech. Kromě vodních radovánek si v tomto areálu užijete také dostatek zábavy. Je libo vodní trampolínu, motokáry, finskou saunu nebo minigolf?

5. Přírodní koupací biotop Kovalovice, Jižní Morava

První biotop v České republice představuje unikátně vytvořené koupaliště v přírodě, které má čtyři čisticí laguny. Díky tomu je voda křišťálově čistá i bez pomoci chloru a chemických přípravků. Nově bylo vybudováno i dětské brouzdaliště. I zde najdete restaurace, kabinky na převlečení a hřiště na volejbal, tenis nebo nohejbal. Bazén je rozdělen na mělkou část s hloubkou do jednoho metru pro neplavce a plaveckou část, která je hluboká tři až čtyři metry.

6. Lom u Velkého rybníka, Karlovarsko

Bývalý lom na kaolín u Velkého rybníka představuje čirou a kvalitní vodu po celé léto. Najdete zde i malou písčitou pláž. Přibližně o kilometr dál se nachází chatová osada a koupaliště Velký rybník. Voda zde však nevydrží čistá po celé léto, proto se raději vydejte k lomu. Z přírodního koupaliště budete mít krásný výhled na Krušné hory.

Aquazorbing se stal oblíbenou zábavou na mnoha koupalištích. Vyzkoušejte ho také!

The YouTube ID of OIq6tKy8NgE&feature is invalid.

7. Koupaliště Lodín, Královehradecko

Na tomto koupališti vás čekají tři vyhřívané bazény s tobogánem a mnoha atrakcemi. Mezi nejoblíbenější patří aquazorbing a obří trampolína. Jsou zde víceúčelová hřiště s nočním osvětlením, půjčovna slunečníků a nabídka občerstvení. Součástí je i kemp, kde můžete přenocovat ve stanech nebo chatách, které jsou vybaveny kuchyňkou. V kempu je možné grilovat na otevřené terase.

8. Lom Kristýna, Hrádek nad Nisou

Lom Kristýna představuje přírodní nádrž s travnatým i písčitým břehem. Připravena jsou hřiště na volejbal, tenis, minigolf a jiné sportovní aktivity. Ubytovat se můžete v chatkách nebo penzionu a občerstvit v bufetech nebo místních restauracích. U tohoto jezera jsou vítaní i nudisté.

9. Koupaliště Hustopeče, nedaleko Brna

FOTO: koupaliště Hustopeče

Koupaliště Hustopeče nabízejí moderní vybavení

Venkovní koupaliště nabízí plavecký bazén, masážní a relaxační bazén, masážní trysky, tobogány i dětské bazény. Odpočívat můžete na travnaté i písčité pláži. Pokud se rozhodnete pro krytý bazén, můžete kromě bazénu využít také sauny. Nedaleko od koupaliště se nachází sportovní areál a autocamping.

10. Lhota, okres Mělník

Zatopená pískovna je obklopena písčitými plážemi. Z obce Lhota vede příjezdová cesta až k parkovišti nedaleko břehu jezera. K dispozici jsou sociální zařízení, šatny, stánky s občerstvením a zapůjčit si můžete také šlapadla nebo loďky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP koupání v ČR. Vybrali jsme 10 nejlepších míst!