×
TOPZINE.cz

TOP koupání v ČR. Vybrali jsme 10 nejlepších míst!

FOTO: bazén
Užijte si vodní osvěžení, Zdroj: sxc.hu

V parném létě bývá koupání příjemným osvěžením. Máte raději přírodní koupaliště, tobogány, kryté bazény nebo zatopený lom? Vybrali jsme pro vás deset tipů, díky kterým si vodní hrátky jistě užijete.

FOTO: bazén
Užijte si vodní osvěžení, Zdroj: sxc.hu

1. Kamencové jezero, Chomutov

Kamencové jezero představuje opravdový unikát. Je totiž jediné svého druhu na světě! Vzniklo zatopením lomů a jeho dnešní plocha činí téměř 16 ha. Před vstupem na pláž se můžete pohodlně převléknout v kabinkách. Pak už jen zbývá rozhodnout se mezi travnatou či písčitou pláží, případně oddělenou pláží nudistickou. Mimo vodních radovánek a s nimi spojených atrakcí se můžete vyřádit také na kurtech a hřišti na nohejbal či volejbal.

Pro občerstvení můžete využít restaurace, rychlá občerstvení i kiosky. V místě je také možnost ubytování, a to v hotelu, autokempu či turistické ubytovně.

2. Bolevecké rybníky, Plzeň

FOTO: Bolevecký rybník
Písčitá pláž u Boleveckého rybníka, Zdroj: youtube.com

Soustavu Boleveckých rybníků tvoří 12 rybníků, z nichž největší Velký Bolevecký rybník má 54ha. Díky této rozloze je kromě koupání vhodný také pro jachting či surfing. Odpočívat můžete na písečné pláži ve stínu okolních stromů a pro občerstvení využijete místní stánky a restauraci. Součástí areálu je chemická toaleta a parkoviště.

3. Jezero Chmelař, Žatecko

Zatopená oblast nabízí dvě písčité pláže, hřiště pro dospělé i děti a kemp s možností ubytování v chatách či stanech. K dispozici jsou sprchy a kabinky na převlékání. Zábavu si užijete v nové herně, kde najdete oblíbený fotbálek, minigolf či kulečník. Zapůjčit si můžete lodičky a šlapadla a vydat se napříč jezerem.

4. Přehrada Hracholusky, Plzeňsko

FOTO: Přehrada Hracholusky
Přehradu Hracholusky můžete brázdit i na parníku

Přehrada se nachází necelých 15 kilometrů od Plzně a patří k nejoblíbenější rekreační oblasti v kraji. Ubytování zajistí kemp, kde kromě klasických chatek můžete bydlet v pokojích, ve stanech nebo přívěsech. Kromě vodních radovánek si v tomto areálu užijete také dostatek zábavy. Je libo vodní trampolínu, motokáry, finskou saunu nebo minigolf?

5. Přírodní koupací biotop Kovalovice, Jižní Morava

První biotop v České republice představuje unikátně vytvořené koupaliště v přírodě, které má čtyři čisticí laguny. Díky tomu je voda křišťálově čistá i bez pomoci chloru a chemických přípravků. Nově bylo vybudováno i dětské brouzdaliště. I zde najdete restaurace, kabinky na převlečení a hřiště na volejbal, tenis nebo nohejbal. Bazén je rozdělen na mělkou část s hloubkou do jednoho metru pro neplavce a plaveckou část, která je hluboká tři až čtyři metry.

6. Lom u Velkého rybníka, Karlovarsko

Bývalý lom na kaolín u Velkého rybníka představuje čirou a kvalitní vodu po celé léto. Najdete zde i malou písčitou pláž. Přibližně o kilometr dál se nachází chatová osada a koupaliště Velký rybník. Voda zde však nevydrží čistá po celé léto, proto se raději vydejte k lomu. Z přírodního koupaliště budete mít krásný výhled na Krušné hory.

Aquazorbing se stal oblíbenou zábavou na mnoha koupalištích. Vyzkoušejte ho také!

The YouTube ID of OIq6tKy8NgE&feature is invalid.

7. Koupaliště Lodín, Královehradecko

Na tomto koupališti vás čekají tři vyhřívané bazény s tobogánem a mnoha atrakcemi. Mezi nejoblíbenější patří aquazorbing a obří trampolína. Jsou zde víceúčelová hřiště s nočním osvětlením, půjčovna slunečníků a nabídka občerstvení. Součástí je i kemp, kde můžete přenocovat ve stanech nebo chatách, které jsou vybaveny kuchyňkou. V kempu je možné grilovat na otevřené terase.

8. Lom Kristýna, Hrádek nad Nisou

Lom Kristýna představuje přírodní nádrž s travnatým i písčitým břehem. Připravena jsou hřiště na volejbal, tenis, minigolf a jiné sportovní aktivity. Ubytovat se můžete v chatkách nebo penzionu a občerstvit v bufetech nebo místních restauracích. U tohoto jezera jsou vítaní i nudisté.

9. Koupaliště Hustopeče, nedaleko Brna

FOTO: koupaliště Hustopeče
Koupaliště Hustopeče nabízejí moderní vybavení

Venkovní koupaliště nabízí plavecký bazén, masážní a relaxační bazén, masážní trysky, tobogány i dětské bazény. Odpočívat můžete na travnaté i písčité pláži. Pokud se rozhodnete pro krytý bazén, můžete kromě bazénu využít také sauny. Nedaleko od koupaliště se nachází sportovní areál a autocamping.

10. Lhota, okres Mělník

Zatopená pískovna je obklopena písčitými plážemi. Z obce Lhota vede příjezdová cesta až k parkovišti nedaleko břehu jezera. K dispozici jsou sociální zařízení, šatny, stánky s občerstvením a zapůjčit si můžete také šlapadla nebo loďky.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..