Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP 12 nejkrásnějších míst ke strávení zimní dovolené

Chcete originálně strávit vánoční svátky, ale nemáte žádný nápad? Chtěli byste prožít víkend brouzdáním po vánočních trzích, na kluzišti nebo relaxací v termálních lázních? Pro inspiraci jsme pro vás připravili seznam několika míst, kde si rozhodně přijdete na své. Za některými nemusíte jezdit daleko.

Vánoční stromeček, Zdroj: youtube.com

Malaga, Španělsko

Jako většina letištních měst je i Malaga často podceňovaným místem, přesto však nabízí snadno dostupnou zimní dovolenou. Obzvláště začátkem prosince, kdy máte možnost spatřit rozsvícená nejkrásnější vánoční osvětlení. Nepropásněte scénu na rohu Alameda Principal a Calle Larios, kde se ulice rozzáří červenými, zelenými a zlatými světly. Malaga je prostoupena pravou sváteční atmosférou, které napomáhají pouliční baviči a koncerty konané na Plaza de la Constitución.

Edinburg, Skotsko

FOTO: Edinburg

Edinburg

Světová metropole, známá především oslavami Hogmanay (skotský Silvestr), nabízí jeden z nejkrásnějších zimních zážitků v Evropě. Princes Street Gardens jsou přetvořeny na zimní pohádkovou zemi, kde nesmí chybět aréna na sněhové bitky a kluziště. German market, který je otevřen od 26. listopadu do 24. prosince, je perfektním místem pro nákup dárků, popíjení svařeného vína a zábavu všech věkových kategorií.

Bolzano, Itálie

Lyžování v Dolomitech láká v posledních letech čím dál více turistů. Mnoho krásy nabízí italsko-německý region Alto Adige. Města jako Bressanone, Bolzano nebo Brunico oplývají unikátní vánoční atmosférou, kterou spoluvytváří tržiště a stánky s vynikajícím občerstvením. Navíc nejsou tato malá města přeplněna věčně spěchajícími turisty. Italský a zároveň rakouský kulturní vliv a kuchyně dělá z Alto Adige fascinující místo hodné prozkoumání.

Hamburg, Německo

FOTO: Hamburg

Hamburg

Toto kosmopolitní město nabízí mnoho zábavy a rozptýlení snad v jakémkoli počasí. Ať už je to putování skrz Alter Elbtunnel, vychutnávání si úžasné vyhlídky z Michaelskirche, bruslení v botanických zahradách nebo plavba lodí kolem přístavu. Jsou zde obchody s nejrůznějším sortimentem, stejně jako bleší trhy a početná muzea. Jeden víkend tedy na prohlídku Hamburgu určitě nestačí. Přesto, pokud do vánočního Hamburku zavítáte, najděte si čas a v sobotu ráno se vydejte na rybí trh, kde si můžete koupit prakticky cokoli. Posnídat můžete netradičně skvělé německé pivo, párek a třeba si i zatancovat. Později si vyjděte kolem jezer a zahřejte se hrnkem čokolády s koňakem.

Mariánské lázně, Česká republika

Západně od Prahy se nachází vyhlášené lázeňské město. Mariánské lázně dýchají svěží atmosférou na každém kroku. Město leží v nízkém údolí obklopeném horami, takže návštěvníkům nabízí jak procházky po architektonicky úžasné kolonádě, tak adrenalinové slézání skal. Dopřejte si ozdravující horké koupele v minerální vodě, které znamenají skutečnou relaxaci pro tělo i mysl. Pokud napadne trocha sněhu, což je velmi pravděpodobné, dočkáte se vskutku magické atmosféry.

Budapešť, Maďarsko

FOTO: Budapešť

Budapešť

Budapešť je skvělá destinace pro zimní odpočinek. Co může být lepší než venkovní posezení ve známých termálních lázních Széchenyi, libovat si obklopeni žlutými barokními zdmi a přitom sledovat párek postarších mužů plujících na voru, zabraných v šachovou partii? S šálkem pravého národního nápoje unicum se návštěvníci Budapeště budou cítit nanejvýš spokojeni

Baden-Baden, Německo

Baden – Baden je město plné tradičních zimních lákadel jako stánky se svařeným vínem nebo obchody s cukrovím. Na ulicích potkáte mnoho žen oděných v kožešinové kabáty promenující se se svými malými psíky ve směšných zimních oblečcích. Stejně jako v předešlých zmíněných destinacích je Baden-Baden, jak už sám název města napovídá, hojně navštěvován kvůli místním termálním lázním Caracalla. Za pár euro můžou návštěvníci relaxovat ve 12 bazénech s minerální vodou včetně jednoho, který je napájen horkým pramenem o teplotě 68 °C. Zatímco se vaše tělo máchá v ozdravné vodě, vy si můžete užívat poletující sněhové vločky.

Londýn, Velká Británie

FOTO: Londýn

Londýn

Jen málokdo má chuť procházet se po Londýně během dusných letních měsíců. A právě to z něj tvoří perfektní místo pro zimní návštěvu, v listopadu a prosinci navíc za přítomnosti vánočního osvětlení a veřejných kluzišť. Pokud budete mít štěstí na pěkné slunné počasí, vyražte na London Eye a užijte si krásného a ničím nerušeného výhledu na světovou metropoli.

Ale ani v deštivém počasí neházejte flintu do žita. V Londýně se nachází mnoho světově proslulých muzeí jako například muzeum vědy, umění nebo historie, a to vše s volným vstupem. Pro milovníky divadla jsou připravena nesčetná divadelní a muzikálová představení.

Poprad, Slovensko

Lázeňské město ideální pro strávení zimní dovolené. Zkuste některé z termálních lázní, kde se při posezení nad demanovkou kocháte ohledem na zasněžené Tatry. Při svém pobytu si prodlužte život některou z ozdravných kůr nebo unikátní kryoterapií.

Petrohrad, Rusko

FOTO: Petrohrad

Petrohrad

Léto je dobou bílých nocí a zima obdobím pro strávení bílého víkendu. Kombinace růžově zbarvené oblohy, světle modrého barokního zdobení a žluté neoklasické architektury, to vše pod rouškou sněhové pokrývky bývá magickým zážitkem. Zima je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu světově proslulé opery nebo baletu, kdy jsou ceny ještě přijatelné. Doušek teplého čaje a dobré vodky přijde v chladných měsících k chuti. Návštěvu carské letní rezidence můžete v zimě podniknout bez nepříjemných davů – jen vy a ztichlé pavilony obklopené zmrzlým mořem.

Santa Fe, Spojené státy

Místo ležící v Novém Mexiku vám jednoduše vyrazí dech. S jeho unikátní architekturou, koloniální atmosférou a s množstvím barů se rázem ocitnete na divokém západě. Avšak vliv původních Američanů vám brzy připomene, kde se skutečně nacházíte. Vyberte si jedno z vnitrozemních lázeňských destinací nebo jeden z okolních rančů pro pozorování padajícího sněhu a prvních paprsků vycházejícího slunce. Jedním slovem – kouzelné.

Montpellier, Francie

FOTO: Montpellier

Montpellier

Navštivte město, kde je prioritou chutné jídlo, dobré víno a příjemná relaxace. Na prohlídku středověkých ulic a starého města l´Ecusson postačí návštěvníkům jeden víkend. V překrásném městě můžete strávit hodiny procházkami po kavárnách, francouzských buticích a osvětlených náměstích se starobylými fontánami. Milovníci kultury a historie si také přijdou na své. V Montpellier se nachází množství kostelů, renomované Musée Fabre a konají se zde pravidelné slavnosti. Montpellier je starobylé město s mladou duší, otevřenými lidmi, novými obchody a rychlými tramvajemi, kde život plyne velice jednoduše.

Lincoln, Velká Británie

Lincol je kouzelné město, obzvláště v období Vánoc a vánočních svátků. Městu dominuje katedrála s přilehlým hradem, kde se každoročně koná jeden z největších vánočních trhů v Evropě. Zabruslete si na zamrzlé řece, nakupte fantastické vánoční dárky pro svou rodinu a přátele, a užijte si výborné jídlo a pití.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 12 nejkrásnějších míst ke strávení zimní dovolené