Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP 7 nejnudnějších měst světa aneb Kudy do nudy

Linda Svobodová

Linda Svobodová

5. 3. 2011

Ačkoliv jsou mnohá z nich hlavními městy, příliš zábavy si tu podle zkušených cestovatelů neužijete. Nejsou to životem pulzující metropole a ani vzrušujícího nočního života se zde nedočkáte.

FOTO: Mapa světa

Mapa světa, Zdroj: Googlemaps.com

Cestovatelský portál Opentravel.com zveřejnil seznam sedmi nejnudnějších měst světa:

1. Brusel, Belgie

FOTO: Evropský parlament

Evropský parlament; Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Brusel se v průběhu let stal hlavním městem Evropské unie a sídlem mnoha dalších mezinárodních institucí. Najdete zde větší koncentraci velvyslanců, politiků, úředníků a novinářů než v kterémkoli jiném městě na světě. Ačkoliv je hlavním městem se spoustou obchodů, v neděli zůstává většina z nich pro zákazníky uzavřena.

Tato 150tisícová vlámská metropole je ovšem proslavená pestrým gastronomickým vyžitím. Můžete si tu pochutnat na čokoládových lahůdkách, vaflích nebo hranolkách a vše pak spláchnout jedním z mnoha druhů belgických piv.

2. Houston, Texas

FOTO: Houston, Texas

Houston, Texas, Zdroj: Youtube.com

Houston je čtvrté největší město Spojených států. Život zde není kvůli klimatickým podmínkám zrovna jednoduchý. Velkou část roku je zde horko a velmi vlhko, takže nezbývá, než se schovat v některé z klimatizovaných budov energetických koncernů, které zde sídlí.

Houstonu se přezdívá Space City (tedy Vesmírné město), neboť jsou odsud řízeny vesmírné lety raketoplánů NASA a navíc tu probíhá i výcvik kosmonautů. Pokud tedy nejste energetický magnát či budoucí kosmonaut, tak se tomuto pětimilionovému městu raději vyhněte.

3. Curych, Švýcarsko

FOTO: Curych, Švýcarsko

Curych, Švýcarsko, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Curych se pravidelně umísťuje na nejvyšších příčkách žebříčku měst s nejlepší kvalitou života. Přesto je to podle serveru www.opentravel.cz velice sterilní a předvídatelné město. Podobně jako v Bruselu zde sídlí mnoho firem, především bank a dalších finančních institucí.

I když má necelých 400 000 obyvatel, pyšní se jednou z největších burz na světě. Proto se tomuto finančnickému centru Evropy často přezdívá evropský Singapur. Jenže ani ten opravdový nedopadl v hodnocení nejlépe.

4. Singapur

FOTO: Singapur

Singapur

Městský stát Singapur na Malajském poloostrově patří se svými pěti miliony obyvatel k nejhustěji zalidněným státům na světě. Díky čistotě, malé nezaměstnanosti a nízké kriminalitě patří k místům s vysokou kvalitou života.

Přesto jsou názory turistů na toto místo poněkud rozpolcené. Jedni jsou nadšeni z jeho bezchybnosti, jiní říkají, že se zde dá pouze jíst a nakupovat. Pokud chcete zažít opravdové asijské dobrodružství, vydejte se raději dále na východ.

5. Bratislava, Slovensko

FOTO: Bratislava, Slovensko

Bratislava, Slovensko

Ani hlavní město našich východních sousedů nebylo v žebříčku ohodnoceno příliš kladně. Historické centrum Bratislavy, která má celkem asi 450 000 obyvatel, se dá projít během jednoho dne a noční vyžití je zde podle turistů také omezené.

Pro mnohé západní turisty je Bratislava spíše první zastávkou před další cestou. Český turista se zde ale díky kulturní i jazykové blízkosti jistě cítí pohodlněji.

6. Wellington, Nový Zéland

FOTO: Wellington, Nový Zéland

Wellington, Nový Zéland

Hlavní město Nového Zélandu má podobně jako Bratislava necelých 450 000 obyvatel. Díky své zeměpisné šířce je Wellington podle Guinessovy knihy rekordů nejjižněji položeným hlavním městem světa.

Pro moderního turistu, který si chce užít pulzující metropole, je Wellington špatná volba. Město je ovšem obklopeno nádhernou přírodou. Ze tří stran jej objímá moře, což jsou ideální podmínky pro provoz přístavu, a v západní části se zelenají kopce.

7. Oslo, Norsko

FOTO: Oslo, Norsko

Oslo, Norsko

Oslo patří k jedněm z nejdražších hlavních měst světa, takže vás zde strávený čas vyjde relativně draho. Turisté městu často vytýkají rezervovanost místních a také nedostatek světla, který zde půl roku vládne.

Na druhou stranu je 600tisícová norská metropole rájem cyklistů, výletníků a milovníků muzeí.

[poll id=“57″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 7 nejnudnějších měst světa aneb Kudy do nudy