Menu
TOPZINE.cz
Hudba

TOP 6: Šest nejlepších živých kapel z televizních seriálů

Počet hudebních skupin všech žánrů je v dnešní době už téměř nespočitatelný. Existují ale také takzvané fiktivní kapely. Jsou to kapely, které se objevily ve filmech a televizních seriálech. Je jich spousta. Tentokrát se zaměříme pouze na seriálové muzikanty.

Be-Sharps ze seriálu The Simpsons, Zdroj: ew.com

1) Simpsonovi: Be-Sharps

Kvarteto Be-Sharps v čele s Homerem Simpsonem na seriálovém hudebním poli prorazilo především písní Baby on Board. Díky své práci s kapelou dostal Homer cenu Grammy za vynikajícího ducha, mluvené slovo a holičské album roku.

2) Lost: Drive Shaft

Drive Shaft je rocková kapela ze seriálu Lost, jíž založil Charlie Pace (Dominic Monaghan) se svým starším bratrem, Liamem Pacem (Neil Hopkins). Pojmenována byla podle jejich oblíbeného pradědečka, Dextera Strattona, jehož iniciály jsou použity i v logu skupiny. Proslavila se svým prvním a jediným hitem You All Everybody.

3) Buffy, přemožitelka upírů: Dingo Ate My Baby

Dingo Ate My Baby ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů

Jméno kapely ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů odkazuje na případ Azarie Chamberlainové, devítitýdenní holčičky, která 17. srpna 1980 za záhadných okolností zmizela v australských skalách, kde byla s rodinou na výletě. Její rodiče vypověděli, že ji ze stanu odnesl pes dingo. Odtud tedy název Dingo Ate My Baby (Dingo snědl moje dítě).

4) Přátelé: Way, No Way

Dva z šestice kamarádů ze seriálu Přátelé, Ross Geller a Chandler Bing, založili na střední škole hudební skupinu a jmenovali se Way, No Way. Svou vizáží Chandler s Rossem baví většinu zarytých fanoušků seriálu.

5) South Park: Fingerbang and Faith +1

Kapela Fingerbang and Faith + 1 ze seriálu South Park

Cartman, Stan, Kyle a Kenny. Čtyřka z populárního animovaného seriálu South Park nevynechala ani založení kapely, pro níž vybrali šokující název Fingerbang and Faith +1 (Prstění a víra +1).

6) The Muppet Show: Dr. Teeth & the Electric Mayhem

Oblíbenosti mezi fiktivními kapelami se těší také maňásková partička s názvem Dr. Teeth & the Electric Mayhem z televizního pořadu The Muppet Show.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 6: Šest nejlepších živých kapel z televizních seriálů