Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Top 5 seriálů, které zachránila přízeň fanoušků

Přinášíme vám slavnou pětku seriálů, které jejich fanoušci doslova vyrvali ze spárů černé díry vysílacího času. S počátkem každé další sezóny vysílají televizní stanice nové seriály ve snaze přitáhnout co nejvíce diváků. A s koncem každé sezóny musí některé seriály díky malé sledovanosti skončit.

Hasta la vista…, Zdroj: youtube.com

Někteří televizní fanoušci jsou velice zapálení. Především ti seriáloví. Jednou za čas se najde seriál, který si dokáže vybudovat velice pevnou základnu příznivců. A ti jsou často schopni zařídit, aby se jejich milovaný seriál vrátil zpět na televizní obrazovky. Metody jsou různé…

Star Trek (1968)

Objevování nových světů, civilizací a nových forem života má za úkol vesmírná loď Enterprise. Řídí ji kapitán Kirk, který má po boku svého prvního důstojníka Spocka a hlavního lékaře McCoye.

Když bylo vysílání populárního Star Treku ukončeno, fanoušci rychle zareagovali. Návrat seriálu podpořilo ohromující množství lidí. Stanice NBC jim přání splnila, ale přesunula seriál na páteční pozdní večerní hodinu. Bylo to levnější, ale bohužel to vedlo k neúspěchu série. To byla první ukázka fanouškovského boje za návrat seriálu do vysílání. Tuto klasiku sice zatím na našich programech neuvidíte, můžete ale sledovat Star Trek: Nová generace IV (1990), který vysílá Prima Cool každý den v 17:40.

Griffinovi (1999)

Taková normální americká rodinka, to jsou Griffinovi (American Guy). Rozdílné charaktery spojují rodinná pouta, což vede k nejedné úsměvné situaci. Některé postavy jsou ne nepodobné hrdinům ze Simpsonových, ale jeden upgrade by se našel. Griffinovi mají mluvícího psa, který chodí po dvou.

Tento seriál prokázal, že dokáže mít velkou sledovanost, která mu původně na stanici FOX unikala. FOX ukončila seriál po odvysílání druhé řady v roce 2002 z důvodu nízké sledovanosti. Seriál díky vysílání na jiných stanicích (např. na Cartoon Network)si ale získal opět zájem diváků. Vysoká sledovanost se udržela, a tak FOX požádal tvůrce Griffinových Setha MacFarlanea o obnovení seriálu. Vzniklo šest dalších sérií a Griffinovi byli nominováni na cenu Emmy za nejlepší komediální seriál roku. Byla to první nominace animovaného seriálu od Flinstoneů v roce 1961. Griffinovi VI můžete sledovat na stanici Prima Cool každou sobotu a neděli v 9:20, nebo reprízu tentýž den v 16:45.

Roswell (2000)

Kdo by si nespojoval americké městečko Roswell s mimozemšťany? Že se tedy v tomto seriálu bude dít něco mimozemského, si jistě každý domyslí. Skupina mimozemských teenagerů se kamarádí s normálními teenagery. V tom je jádro celého problému. Když se do toho ještě přidá zapomenutá minulost, je na co se těšit.

Hlavní hrdinové Max a Liz řeší prekérní situaci

Hlavní hrdinové Max a Liz řeší prekérní situaci

V roce 2000, kdy končila první série, se diváci báli, že by se mohl jejich oblíbený seriál zrušit. Zajistili mu tedy masivní kampaň, aby ho udrželi ve vysílání. Mnoho z jejich přívrženců poslalo televizní stanici lahve Tabasco omáčky. Mimozemšťané v nich totiž měli zvláštní zalíbení. Když The WB obnovila vysílání seriálu, druhá série byla dvakrát úspěšnější díky silnému jádru fanoušků. U nás byl tento seriál již několikrát vysílán na TV Nova. A jak známe Novu, rozhodně se ho ještě dočkáme.

Jericho (2007)

V poklidném městečku v Kansasu vypukne náhle chaos. Co za tím stojí? Atomový hřib na obzoru. Naprostá izolace vede ke zmatkům, počínajícímu teroru a projevům šílenství. Odhalují se skrytá tajemství a pravé charaktery. Jsou Američané jediní, kteří přežili?

Televizní stanice CBS ukončila tento seriál kvůli nízké sledovanosti. Fanoušci Jericha se ale nedokázali s tímto krokem smířit. Spustili masivní kampaň, která měla vrátit jejich oblíbený seriál zpět do hry. Poslali vedení televize 20 tun oříšků, aby změnili jejich názor. Jen tak pro představu, 20 tun je váha přibližně dvou dospělých samců kosatky dravé. Seriál se díky tomu opravdu vrátil. Byla odvysílána druhá série, ale sledovanost byla i nadále nízká. Podobný krok byl vykonán s mnohem menší podporou i po ukončení druhé série. To už ale vedení CBS nepřesvědčilo. Seriál byl u nás odvysílán v první i druhé řadě na stanici AXN.

Futurama (2010)

Jak to bude fungovat v 31. století? Že se toho za tisíc let mnoho změnilo, poznáváme spolu s jedním z hlavních hrdinů – smolařem Philipem J. Fryem, který se po dlouhém zmrazení probudí v úplně jiném světě. Je zaměstnán jako poslíček u svého jediného žijícího příbuzného a při dodávání zásilek zažívá různá dobrodružství.

Když televize FOX ukončila Futuramu v roce 2003, fanoušci byli zklamaní a začali si kupovat série na DVD. O seriál ale projevila zájem televize Comedy Central (CC) v roce 2006, což vedlo k natočení a odvysílání čtyř Futurama filmů. Brzy poté se začali fanoušci dožadovat pokračování jejich oblíbené futuristické sci-fi komedie. FOX a CC si tedy promluvili s tvůrci Groeningem a Cohenem a seriál se loni v nové řadě vrátil na CC. Futuramu VII můžete sledovat od 10. února každý čtvrtek ve 20:45 na Prima Cool.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 5 seriálů, které zachránila přízeň fanoušků