Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

TOP 5 rad, se kterými se vám bude lépe pracovat

Klára Brázdová

Klára Brázdová

29. 8. 2011

Podzim se neúprosně blíží a s ním i podzimní špatné nálady, kterých se po létě obáváme. My ale víme, že i na podzim se vám bude chtít zasednout ke stolům, a vymysleli jsme pro vás několik rad, čím si stůl obohatit, aby se lépe pracovalo.

Věnujte pět minut v práci relaxaci, Zdroj: sxc.hu

V létě se do práce chodí o mnoho lépe a teď, když vás po práci nečeká žádné grilování, výlet ani koupání, vám přijde, že není co dělat. Jak se pak na práci u stolu má člověk alespoň trochu těšit? Jenom sedět a pracovat? Ne! Topzine.cz ví, že je potřeba stůl nečím oživit. Na stole potřebujete něco, čím se rozproudíte, s čím se rychleji a radostněji pracuje.

Začínejte s čistým stolem

Než si vyberete jednu z uklidňujících a vám nejbližších věcí na váš pracovní stůl, chce to generální úklid. Vyházejte všechno, co už nebudete potřebovat, a opravdu se zbavte všeho, co by na vás mohlo působit negativně. Ukliďte celý stůl tak, aby na něm nezůstala jediná věc.

Teď můžete začít s čistým štítem. Přemýšlejte, co na stole opravdu potřebujete a bez čeho se neobejdete. Většinou je to počítač. Dejte ho tedy na stůl. Nezapomeňte na řádné osvětlení stolu, neničte si oči.

Květina oživí váš stůl

Do jednoho z rohů si dejte předměty, které k práci potřebujete. Zápisník, sešívačku nebo vizitky. Vyberte ale opravdu jen jednu půlku stolu, druhý roh nechejte prázdný, musíte si přece na stole udělat místo na relax.

Vytvořte si pláž

Pokud bez léta neumíte žít, vytvořte si vlastní dovolenou na stole. Nasypte písek z dovolené například do skleněné, nízké misky a pořiďte si malou vidličku. Do písku si dejte mušle nebo kamínky jako dekoraci.

Kdykoliv si budete chtít odpočinout od práce, vezměte vidličku a vytvářejte s ní v písku různé ornamenty. Opravdu jen vypněte a hrajte si. Je to jeden z nejlepších nápadů, jak se uklidnit.

Pořiďte si kamaráda

Do relaxačního rohu si můžete dát i zvířecího kamaráda. Co takhle akvárium s rybkou? Stačí malá nádoba, vrstvu malých kamínků (prodávají se v nejrůznějších barvách, vyberte si nějakou veselou) a vodní květina, pomocí které bude váš nový kamarád dýchat.

Pořiďte si na pracovní stůl kamaráda

Pak už jen stačí vybrat rybku, která se vám nejvíce líbí, a přestěhovat ji do nového domova.

Rodina je základem života

Pořiďte si hezké rámečky a do nich vložte fotky vašich nejbližších. Tak budou stále s vámi a nemusí se vám po nich stýskat. Když odvrátíte oči od počítače a toho zmatku, můžete se zadívat na vaše děti, partnera, rodiče nebo kamarády. Určitě vám takový pohled zvedne náladu.

Tip: Fotky neustále aktualizujte, ať se vám neukoukají

Shromážděte vaše vzpomínky

Vytvořte si nástěnku z vašich nejmilejších věcí. Vstupenky z bezvadného koncertu? Fotky z dovolených nebo veselé obrázky, které se vám líbí? Pro každého je důležitého něco jiného, takže výběr ponecháme zcela na vás.

Nezapomínejte také kousek stolu zarezervovat na hrneček ranní kávy, protože takové místo nesmí na žádném stole chybět. Místečko na šálek udělejte někde v blízkosti odpočinkového rohu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 rad, se kterými se vám bude lépe pracovat