Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

TOP 5 rad, jak přežít kocovinu

Klára Brázdová

Klára Brázdová

25. 9. 2011

Večírek se vyvedl lépe, než jste doufali, ale ráno vás čeká nepříjemná situace. S alkoholem jste to přehnali a buď máte okno, nebo totální kocovinu. Topzine.cz pro vás připravil několik rad, jak tu ranní otupělost odehnat a jak do těla vrátit zpátky tu ztracenou energii.

Ranní nevolnost je jeden z příznaků kocoviny, Zdroj: sxc.hu

Kdo by neměl rád večírky a posezení. Jsou ale chvíle, kdy si vyčítáte celý večer už od doby, kdy jste začali pít. Tím myslím samozřejmě ráno a s ním spojenou kocovinu. Co s tou příšernou bolestí hlavy jen udělat?

Kocovina se neprojevuje jen bolestí hlavy

Kocovina je celkový následek po nadměrném pití alkoholu. Toto nepříjemné překvapení vás čeká obvykle ráno po probuzení. Může se projevit nejen bolestí hlavy, ale také celkovým oslabením nebo větší citlivostí na hluk či světlo.

Čtěte také: Kocovina má svůj důvod. Víme, jak se jí vyhnout

Kocovina nastává kvůli silné dehydrataci celého organismu, a to už v době večerního popíjení. Ráno, po odeznění tlumících účinků způsobených alkoholem, vás tedy nečeká jen oslabení, ale také obrovská žízeň.

Žízeň zaženete osvěžujícím drinkem

Ranní nevolnosti můžete odstranit silnou kávou. Ta vám ale při zavodňování moc nepomůže, ba naopak. Nejlepším tipem je jednoznačně voda s citronem. Udělejte si džbán neperlivé vody a do ní namačkejte citron. Uvidíte, že vás osvěžení zvedne z postele.

Alkohol neodvádí z těla jen vodu

Z těla se při popíjení dostávají i cukry, které tělu ráno schází stejně tak jako voda. Proto je potřeba tělu tuto přísadu hned po ránu dodat. Dodání cukrů vám pomůže hlavně při ranní žaludeční nevolnosti, která bývá běžnou součástí kocoviny.

Není kocovina jako kocovina

Kocovinu rozdělujeme na lehkou a těžkou a při každé z nich se musíme ke svému tělu chovat jinak. Při lehké kocovině se doporučuje vycházka na čerstvém ranním vzduchu či jiné rozproudění krve.

Voda s citronem vám ráno pomůže víc, než byste čekali

Při těžké kocovině by se měl naopak zachovat klid a například ještě chvilku přes den dospat to, co jste v noci nestihli.

Jídlo vás postaví na nohy

Už babičky moc dobře věděly, proč musí být dobrý a silný vývar hotový už ráno. Polévka z vývaru nebo silná česnečka totiž postaví na nohy každého, a to nejen díky potřebnému zavodnění, ale také pomocí tepla a dávného kouzla kocovinových polévek.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 rad, jak přežít kocovinu