Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Top 5 nejlepších filmů o přežití

Milujete filmy, jejichž hlavním motivem je přežití? Protože survival filmy jsou oblíbené, začaly vznikat také speciální kempy a pobyty, kde se naučíte čelit celé řadě situací. Dokázali byste například přežít sami v přírodě? Uměli byste si sami rozdělat oheň, sehnat si jídlo a přespat v provizorním přístřešku?

Přinášíme vám tipy na 5 nejlepších filmů o přežití, které vám ukážou situace, do kterých byste se za žádnou cenu nechtěli dostat.

127 hodin

Horolezec Aaron Ralston miluje čas strávený v přírodě, zejména v horách. Když se jednoho dne vydá do národního parku Canyonlands, který je poměrně odlehlý a mobilní signál se tu chytá opravdu jen těžko, netuší, co ho potká. Název filmu 127 hodin je odvozen od času, který Aaron strávil sám, zaklíněný mezi skalami. Pokud si chcete pustit survival film, jenž byl natočen podle skutečných událostí, podívejte se na 127 hodin s Jamesem Francem v hlavní roli.

Pí a jeho život

V roce 2012 měl v kinech premiéru film Pí a jeho život, který byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy. Hlavní hrdina Pí se se svou rodinnou a zvířaty z jejich zoo, vydávají na plavbu z Indie do Kanady. Ovšem během cesty se loď potopí, rodiče se utopí a Pí se objeví na záchranném člunu ve společnosti hyeny, zebry, orangutanky a Richarda Parkera, bengálského tygra. Tím začne nekonečná noční můra, která z filmu Pí a jeho život dělá jeden z nejlepších filmů o přežití.

Revenant: Zmrtvýchvstání

Fanoušci Leonarda DiCapria si film o přežití REVENANT: Zmrtvýchvstání pamatují jako snímek, za který DiCaprio konečně dostal Oscara. Děj filmu je zasazen do roku 1823 do oblasti amerického západu, konkrétně Jižní Dakoty. Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) se se svým synem vydává na výpravu s lovci kožešin. Poté, co se Hugh střetne s medvědicí, která na něj zaútočí a ošklivě ho poraní, rozdělí se skupina na dvě části.

I přesto, že se jeden z lovců rozhodne Grassův život ukončit, ukazuje se, že Hugh má opravdu tuhý kořínek. Teprve v okamžiku, kdy se vyhrabe z vlastního hrobu, začíná jeho skutečná cesta – za přežitím a pomstou, která by byla mnohem snazší, kdyby měl u sebe batoh přežití.

Trosečník

Mezi nejlepší survival filmy samozřejmě patří také Trosečník s Tomem Hanksem v hlavní roli. Ten se totiž po páru letadla ocitne na opuštěném ostrově, kde je odkázán pouze sám na sebe a jeho věrným, a také jediným, parťákem se stane pouze volejbalový míč. Postupně se naučí sám o sebe postarat a na ostrově stráví neuvěřitelné 4 roky. Aby na diváka během sledování padala stejná beznaděj, kterou prožívá hlavní hrdina, většinu filmu nepodkresluje žádná hudba.

Přežít

V roce 1972 spadlo v Andách letadlo s uruguayským národním ragbyovým týmem na palubě. Právě o této traumatizující události pojednává survival film Přežít. Část týmu totiž pád letadla přežila a musela si poradit v nehostinném prostředí And. Zatímco se dva členové týmu vydali hledat pomoc, zbytek týmu dělal, co mohl, aby přežil. To mimo jiné zahrnovalo také kanibalismus.

Co si z filmů o přežití odnést?

Pokud patříte k milovníkům filmů o přežití, rozhodně byste neměli brát na lehkou váhu jejich poslání. Například film 127 hodin varuje před tím, vydat se do odlehlých míst bez signálu a předem o tom nikoho neinformovat. Z těch ostatních můžete čerpat inspiraci na to, jak se v neočekávaných situacích, kdy jste odkázání jen sami na sebe, nejlépe zachovat.

Myslíte si, že byste zvládli přežít na opuštěném ostrově, překonat napadaní medvědem i pohřbení zaživa? Vyzkoušejte si své znalosti a dovednosti v praxi a zúčastněte se nějakého kurzu přežití. Abyste jej úspěšně absolvovali, určitě se vám bude hodit nějaké kvalitní survival vybavení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 5 nejlepších filmů o přežití