Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Známe 10 nejpůjčovanějších knih! Četli jste některou?

Redakce

Redakce

18. 6. 2011

FOTO: KnihovnaPatříte k těm čtenářům, kteří jsou permanentně v knihovně a už nevědí, co si dál půjčit? Nebo jste naopak vyznavači knihkupectví a v knihovně se objevíte jen málokdy? Přinášíme přehled deseti nejpůjčovanějších knih vydaných od roku 2009, ve kterém se určitě inspirujete, ať už si knihu půjčíte, nebo koupíte.

FOTO: Knihovna

Kterou knihu si půjčit?, Zdroj: sxc.hu

Anna Gavalda: Báječný únik (Mladá fronta, 2010)

Idylický příběh čtyř dospělých sourozenců, Simona, Vincenta, Garance a Loly, kteří společně stráví jeden den plný pohody a štěstí. Díky vědomí vzájemné náklonnosti a sourozenecké lásky zapomenou na starosti a povinnosti všedního života a vrátí se zpět do dětství.

Linda Howard: Nebezpečně blízko (Alpress, 2009)

Milostný román na pozadí hrozby smrti. Velmi bohatá mladá vdova Bailey se vydá na dovolenou se soukromým pilotem, letadlo však havaruje a v pustých mrazivých horách začne rozkvétat jejich milostný příběh. Ten kromě nepřívětivé přírody zpestřuje zjištění, že havárie nebyla jen nehoda.

Stieg Larsson: Dívka, která kopla do vosího hnízda (Host, 2010)

Poslední díl švédské detektivní trilogie Stiega Larssona Milénium. Hrdiny jsou opět hackerka Lisbeth Salanderová společně se svým přítelem, žurnalistou Mikaelem Blomkvistem. Lisbeth leží v nemocnici ve velmi kritickém stavu, který navíc ztěžuje vědomí, že pokud se uzdraví, bude obviněna z trojnásobné vraždy. Mikael je rozhodnutý za každou cenu prokázat její nevinu.

Vlastimil Vondruška: Tajemství abatyše z Assisi (MOBA, 2010)

Další historický detektivní román populárního historika Vlastimila Vondrušky. V příběhu plném intrik a vražd z doby Přemysla Otakara II. představuje hlavního hrdinu královský prokurátor Oldřich z Chlumu, jenž díky svému důvtipu odhalí, kdo za všemi vraždami stojí.

Sue Graftonová: U… jako utrpení (BB art, 2010)

Další ze série abecedních detektivních románů. Soukromá vyšetřovatelka Kinsey Millhoneová zde znovu otevírá dvacet let starý případ zmizení tříleté holčičky.

Thomas Brezina: Nestvůra z Dračího jezera (Fragment, 2010)

Dobrodružný příběh pro starší děti z edice Klub záhad s podtitulem Napínavé příběhy se superlupou. Jup, hlavní hrdina příběhu a člen klubu záhad, tráví prázdniny s otcem u Dračího jezera. Spolu s kamarády pátrají po tajemství jezera, kde se podle nich skrývá obluda. Čtenář jim může pomoct díky přiložené superlupě.

James Patterson: Podraz (Alpress, 2010)

Další ze série detektivek s vyšetřovatelem Alexem Crossem. Bývalý agent FBI řeší svůj třináctý případ, ve kterém hraje hlavní roli jeho nejlepší přítel, také bývalý agent FBI, Kyle Craig. Ten byl odsouzen za jedenáctinásobnou vraždu a po čtyřech letech trestu prchá z vězení a likviduje své okolí. Není divu, že se na jeho seznamu obětí objevuje i Alex.

Danielle Steel: Cesty osudu

Román pro ženy. Hlavní hrdinka Carole Barterová, světoznámá herečka, platí za svou slávu tragickým osobním životem. Její muž ji opustí s mladou modelkou a později se chce opět stát jejím přítelem. Při nehodě v pařížském tunelu ztratí Carole paměť a kromě boje o život a lásku musí hledat také sama sebe.

Vlastimil Vondruška: Letopisy královské komory V (MOBA, 2010)

V páté knize z řady, jejíž hrdinou je písař královské komory Jiří Adam z Dobronína, si přečteme dva detektivní příběhy ze 16. století: Poslední cantilena a Tajemství Tudorovců.

Thomas Brezina: Úkryt hraběte Drákuly (Fragment, 2010)

Další dobrodružný příběh, ve kterém se trojice hrdinů z klubu záhad vydává za tajemstvím upíra Drákuly.

Zdroj: Informace z databáze Městské knihovny v Praze

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 10 nejpůjčovanějších knih! Četli jste některou?