Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

TOP 10 nejlepších velikonočních filmů. Vyhrál kálející zajíček, nebo Ježíš jako superstar?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

29. 3. 2018

Filmaři do svých snímků často promítají různé slavnostní události a svátky. Nejinak je tomu i v případě Velikonoc. Filmů s velikonoční tematikou sice není takové množství jako třeba těch vánočních, i tak se ale mezi nimi dají najít skvělé kousky. My jsme pro vás vybrali těch deset nejlepších!

10. Here Comes Peter Cottontail

Snímek, jenž bohužel není v našich končinách moc známý, vypráví příběh malého zajíčka, který se snaží doručit co nejvíce velikonočních vajíček a stát se tak Velikonočním zajíčkem. Že to celé zní jen jako jedna z mnoha dětských pohádek? Nenechte se zmást, film má rozhodně co nabídnout i staršímu publiku. Je jen na vás, zda se necháte nalákat spíše na neotřelou animaci z roku 1971, nebo na původní dabing s hlasem Vincenta Price.

9. Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú

I přes každoroční příval animovaných filmů s čím dál více vymakanou animací si pohádky o Medvídkovi Pú stále drží své vděčné publikum. Zmíněný jarní díl přináší příběh o tom, jak se Králík odmítá zapojit do oslav jara a Velikonoc, dokud nebude dokončen jarní úklid. Dětské publikum se bude bavit stoprocentně, ale jistě ani většina dospělých nepohrdne.

8. Miss Potter

Životopisné drama pojednává o spisovatelce Beatrix Potter, literárním fenoménu začátku 20. století. Její knihy byly věnovány dětem a nezřídka se v nich objevily i velikonoční příběhy. Svá díla autorka i sama ilustrovala, a to v té době netypickým způsobem – zvířátka totiž navlékla do oblečení. Ve filmu ji přesvědčivě ztvárnila Reneé Zellweger, po jejím boku jsou k vidění například Ewan McGregor či Emily Watson.

7. Rabbit Ears: The Tale of Peter Rabbit

A u Beatrix Potter ještě chvíli zůstaneme. Hned na další příčce totiž máme právě jednu z jejích velikonočně laděných pohádek – Pohádku o Petru Králíkovi. Film z roku 1987 rozhodně neoslní zázračnou animací, táhne ale především právě na literární předlohu. Role vypravěčky se navíc zhostila Meryl Streep.

6. Veselé Velikonoce

Těžko si představit výmluvnější název pro velikonoční film. Komedie o záletníkovi, kterého ztvárnil Jean-Paul Belmondo, a jeho předstírané dceři Sofii Marceau, se českým televizním obrazovkám nevyhne v období Velikonoc snad nikdy. Tentokrát s ní přijde ČT1 na Velikonoční pondělí, tedy 25. dubna od 21:40.

FOTO: Vesele Velikonoce

Jean-Paul Belmondo, Sofie Marceau a jejich Veselé Velikonoce

5. Velikonoční taškařice Králíčka Bugse

Velikonočnímu králíčkovi se udělalo zle, a tak se musí najít někdo, kdo by ho v jeho povinnostech nahradil. A v tu chvíli přichází na scénu nám dobře známý animovaný králík Bugs a jeho partička. Tak zní ve zkratce další z příběhů jednoho z nejznámějších kreslených králíků. Barevná veselá podívaná slibuje zábavu pro celou rodinu!

4. Alenka v říši divů

Alenka v říši divů samozřejmě není typicky velikonočním filmem, netřeba snad ale nikomu představovat důležitost postavy králíka, tedy jednoho z velikonočních symbolů. Z mnoha filmových zpracování jsme pro vás vybrali to klasické, disneyovské, které letos slaví již 60 let od své premiéry.

3. Jesus Christ Superstar

Filmová verze muzikálu Andrewa Lloyda Webera, který měl úspěch po celém světě, pochází z roku 1973 a na svědomí ji má režisér Norman Jewison. Je to vlastně jediný film v žebříčku, který se skutečně zabývá historickým původem Velikonoc. Pokud ale nejste zrovna fanoušky historie, nezoufejte, v tomhle případě se totiž dočkáte vskutku zajímavého zpracování, navíc zpestřeného výbornou hudbou.

2. Život Briana

Po vážnějším zpracování příběhu o Ježíšovi tu máme parodii stejného motivu. A kdo jiný by se mohl této role zhostit lépe než šílená šestice Monty Python? Film si dělá legraci opravdu ze všeho, a tak není divu, že ve své době vyvolal obrovský skandál z důvodu neúcty k církvi. Fandové Monty Pythonů ale rozhodně lepší velikonoční film nenajdou.

1. Velikonoční přehlídka

Den před Velikonocemi se Don dozví, že se jeho taneční partnerka Nadine rozhodla pro vlastní kariéru. Aby Don Nadine dokázal, že pro něj není důležitá, začne tančit s Hannah se slibem, že z ní do příštího velikonočního průvodu udělá hvězdu. Muzikál z roku 1948 má v sobě kouzlo, které mnohé současné filmy postrádají, naopak mu nechybí skvělá hudba stejně jako nezapomenutelné taneční výkony. A to na vítězství stačí bohatě. Ostatně posoudit můžete sami.

[poll id=“73″]

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

TOP 10 nejlepších velikonočních filmů. Vyhrál kálející zajíček, nebo Ježíš jako superstar?