Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Top 10: Nejhorší videoklipy hudební historie

Redakce

Redakce

21. 9. 2010

Hudební průmysl na nás denně prostřednictvím Youtube nebo hudebních televizí chrlí desítky videoklipů. Některé jsou vynikající, jiné dobré, některé průměrné, ale hodně jich je špatných. Které jsou však ty úplně nejhorší?

Těch opravdu špatných videoklipů je na hudební scéně jako hub po dešti a proto je velmi obtížné vybrat deset nejhorších z nich, protože co názor, to jiná desítka videoklipů. Proto jsem se snažil vybrat ty nejbizarnější a zároveň i méně známé.

Jedním z těch opravdu bizarních je klip k písni The Ballad of Bilbo Baggins od představitele seriálového Spocka ze Star Treku, Leonarda Nimoye. Písnička byla natočena v roce 1968 a objevila se na Nimoyově druhé desce s názvem Two Sides of Leonard Nimoy.

Další klip má na svědomí švédský europopový zpěvák, který si říká Günther. Mats Söderlund, jak se zpěvák jmenuje vlastním jménem, se snaží svými písněmi rozpoutat sexuální revoluci a pomoci mu v tom má i dívčí duo The Sunshine Girls, které mu v klipu k písní Teeny Weeny String Bikini zdatně sekunduje.

Vracíme se do Ameriky, tentokrát se o další hodně špatný klip postaral americký atlet, držitel deseti olympijských medailí, Carl Lewis. V roce 1987 se Carl rozhodl, že by nebylo špatné zkusit si kariéru popstar, a jelikož už byl v té sobě sportovní hvězdou první velikosti, bylo mu umožněno natočit písničku Break It Up.

První exotický videoklip v tomhle výběru má na svědomí indický popový zpěvák Daler Mehndi. Mehndi je v Indii velmi populární, od roku 1995, kdy na scéně působí natočil už deset alb a postaral se i o písně k několika bollywoodským filmům. Tento klip je k písni Tunak Tunak Tun ze stejnojmenného alba vydaného v roce 1998.

O další bizarní klip se postarala americká zpěvačka z první poloviny 90. let, Jan Terri. Terri si získala popularitu hlavně díky svým videoklipům, které natáčela na VHS kazety a dodávala ke svým nahrávkám. Její videa  zaujala i Marilyna Mansona, který se s ní ihned seznámil a byl jí tak ohromen, že jí dokonce nechal předskakovat jeden ze svých koncertů. Klip je k písni Losing You.

O dalším exotickém klipu se mi, přiznám se, nepodařilo nic vypátrat, takže jsem si ho pracovně pojmenoval A-ííí. Jedná se o klip ze země vycházejícího slunce. Je potřeba dodat, že jako Evropané nikdy japonskou kulturu asi plně nepochopíme.

Následující klip byl natočen v roce 2002 na počest obětí teroristických útoků z 11. září 2001. Na svědomí ho má Dennis Madalone a píseň nese název America: We Stand As One. Ačkoliv byly úmysly k natočení videoklipu jakkoliv vážné, video plné patriotismu a amerikanismu působí spíš jako parodie na americké akční a katastrofické filmy, kde americký hrdina vždy zachrání celý svět.

Vracíme se do Evropy, tentokrát do oblasti Baltu. Klip k písničce s názvem Noviy God natočila estonská chlapecká skupina zpívající rusky, Steklovata. Steklovata působila na hudební scéně mezi roky 2001 a 2005 a vydala tři alba.

U následujícího videoklipu se z Estonska přesuneme trochu na sever, do země tisíců jezer. Za songem s názvem I Wanna Love You Tender stojí finský zpěvák Ilkka Lipsanen alias Danny společně s finskou miss roku 1977 Armi Aavikko. Ačkoliv původním úmyslem choreografů bylo, aby tanec působil smyslně a eroticky, je výsledek poněkud… jiný.

U jedné seriálové hvězdy jsme začali, u druhé skončíme. Je opravdu těžké vybrat ze záplavy hrozných klipů Davida Hasselhoffa ten nejhorší, takže si sem můžete dosadit jaký chcete. Já vybírám ten k jeho asi nejznámější písničce Hooked on the Feeling. Videoklipy někdejší hvězdy Knight Ridera a Pobřežní hlídky by asi nezachránila ani Pamela Anderson v červených plavkách a plovákem v ruce.

Hrozných klipů je hodně a je opravdu těžké vybrat ty úplně nejhorší, proto se ptám, jaký byste sem vybrali vy?

[poll id=“25″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 10: Nejhorší videoklipy hudební historie