Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Top 10 2009: Hity Evropy

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

31. 12. 2009

Black Eyed Peas nebo Lady Gaga? Topzine.cz vám přináší přehled toho, co se v minulém roce v Evropě přehrávalo nejčastěji.

Spotify, digitální švédský hudební servis, existuje zatím jenom v šesti evropských zemích. Patří mezi ně Švédsko, kde projekt vznikl, Španělsko, Norsko, Finsko, Velká Británie a Francie. I tak nám ale přináší docela jasnou představu, co se v Evropě pouští do éteru a stahuje nejčastěji.

10. MGMT – Kids

Třetí singl z alba Oracular Spectacular, nominovaný na Grammy za nejlepší popový výkon dua nebo skupiny s vokály, byl pro newyorské duo jistě úspěchem.

9.  Kelly Rowland, David Guetta – When Love Takes Over

Song francouzského DJ Davida Guetty s vokály americké R’n’B zpěvačky Kelly Rowland byl vydán jako první singl čtvrtého sudiového alba Guetty, One Love. Hit letošního léta, byl také nominován na Grammy. V kategorii nejlepší taneční nahrávka.

8.  Milow – Ayo Technology

Dále zabodoval belgičan Jonathan Vandenbroeck, lépe známý pod pseudonymem Milow.

7.  Black Eyed Peas – Boom Boom Pow

Z pátého studiového alba The E.N.D těžko jen neznámých Black Eyed Peas vzešlo hitů více. Na sedmé příčce tedy uvádíme Boom Boom Pow s Grammy nominacemi za nejlepší taneční nahrávku a nejlepší krátké hudební video.

6.  Kings Of Leon – Use Somebody

A konečně taky něco jiného! Druhý singl z alba Only by the Night amerických Kings of Leon na Grammy předávání uvidíte taky. Nominace které obdržel se jen těžko počítají: píseň roku, nahrávka roku, nejlepší rockový výkon dua nebo skupiny s vokály a nejlepší rockový song…

5.  Beyoncé – Halo

Beyoncina svatozář už jako nejlepší píseň roku oceněna jednou byla. A to na letošním předávání Evropských hudebních cen MTV. Nominace na Grammy si ale drží taky. Bude z něj nahrávka roku nebo nejlepší ženský popový vokální výkon?

4.  Lady Gaga – Poker Face

Někdo ji miluje, někdo ji nenávidí. Jen těžko jde ale tato Lady přehlédnout. V Grammy vidění je možná její Poker Face budoucí píseň roku, nahrávka roku či nejlepší taneční nahrávka.

3. Akon, David Guetta – Sexy Bitch

Na bronzové příčce se vyhřívá David Guetta, tentokráte s vokály Akona.

2. Flo Rida – Right Round

Americký raper a jeho druhé studiové album R.O.O.T.S. vytvořili hit pro stříbro, i přes to, že byl song kritiky přijímán docela rozpačitě.

1. Black Eyed Peas – I Gotta Feeling

Tak tohle je naprostý, zlatý vítěz. Song, který z rádia uslyšíte dvakrát do hodiny a nemáte šanci se mu vyhnout i jinde. Vznikl pod taktovkou Davida Guetty a Grammy mu zatím uděluje nominace na nahrávku roku a nejlepší výkon dua nebo skupiny s vokály.

Nelíbí se vám mainstream? Pochlubte se, co jste poslouchali s v minulém roce vy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Top 10 2009: Hity Evropy