Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Tomáš Matonoha představil v Metru své hrdiny

Redakce

Redakce

21. 1. 2010

Matonoha-perexS autorskou one-man show nazvanou Všichni moji hrdinové přijel do Brna ve středu 20. ledna populární divadelní a televizní herec Tomáš Matonoha. Během večera plného zábavy se divákům představil hned v několika rolích.

Tomáš Matonoha jako avantgardní režisér. Foto:Magda Siroginová, Topzine.cz

Tomáš Matonoha jako avantgardní režisér. Foto:Magda Siroginová, Topzine.cz

Kdo z návštěvníků vyprodaného Metro Music Baru čekal, že vyhlášený komik bude v souladu s názvem večera vzpomínat na hrdiny svých dětských let, ten byl zklamán. Tomáš Matonoha pojal své hrdiny jinak. V hodinu a půl trvající stand-up comedy se v jeho podání vystřídali na jevišti hluchoněmý španělský tanečník flamenca, bezruký pianista Šimon Dlouhý, slepý bublinář Jiří Stejskálek, avantgardní pražský režisér Richard Hübl a Matu, moravský folkař po operaci hlasivek.

Připadá vám to drastické? Nevkusné? A už vůbec ne vtipné? Máte pravdu. Dělat si legraci ze zdravotně postižených spoluobčanů opravdu vtipné není. Když se to neumí. Tomáš Matonoha dokázal všechny postavy a jejich scénky zahrát s grácií a vtipem. Zároveň připomněl, že lidé, které tento večer ztvárňuje, mezi námi opravdu jsou. V obyčejném životě i na jevišti. A že jsou to skutečně hrdinové. Předvedl, že mají fantazii, mají cit pro umění a to, co dělají, dělají s láskou. I když se to občas nám ostatním může zdát absurdní, že člověk, který neslyší, dokáže tančit, člověk, který nevidí, má radost ze svého světa mýdlových bublin a člověk, který nemá ruce, je klavírním virtuosem. A že člověk, který má „o kolečko víc“ je vždy středem pozornosti? Tak na to jediné už jsme si asi všichni zvykli.

Tomáš Matonoha jako slepý bublinář. Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Tomáš Matonoha jako slepý bublinář. Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Tomáš Matonoha zkrátka přišel s tématem, které nutí k zamyšlení. A to i přesto, že se vám celý večer může zdát, že nepřemýšlíte naprosto o ničem a jen se necháváte unášet na vlně vtipných skečů a průpovídek. Opak je pravdou. Jen je třeba nechat to trochu uležet.

Všichni moji hrdinové

autorská one-man show

Tomáš Matonoha

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tomáš Matonoha představil v Metru své hrdiny