Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tomáš Klus vyráží na turné a na podzim vydá nové album

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 3. 2011

 

Třinecký zpěvák Tomáš Klus má napilno. Letošní jaro přivítal zahájením turné a zároveň se pustil do příprav třetí desky. Ta by se podle plánu měla objevit v obchodech na podzim tohoto roku.

FOTO: Tomáš Klus

Zpěvák a písničkář Tomáš Klus, Zdroj: Live Nation

Pětadvacetiletý muzikant dokazuje, že pod pojmem písničkář se zdaleka nemusí skrývat vousatý strýc od táboráku s kytarou a ešusem. Poprvé se zviditelnil v roce 2007 díky vítězství v soutěži Czechtalent. Napřesrok spatřilo světlo světa jeho debutové album Cesta Do Záhu(d)by, které trochu rozvířilo vody českého hudebního rybníčku a příjemně oživilo tuzemskou písničkářskou scénu.

Rok se s rokem sešel a Klus obdařil dychtivé posluchače další dávkou skladeb pod názvem Hlavní Uzávěr Splínu. Připomeňme i soundtrack k filmu Anglické jahody, který je rovněž jeho dílem. Kromě skládání a koncertování stíhá sympatický hudebník ještě studovat herectví a nedávno si na předávání cen Anděl vyzkoušel i roli moderátora.

Charitativní akce nesmí chybět

V průběhu dubna a května poctí Klus svou návštěvou více než deset českých a moravských měst, mimo jiné Prahu, Brno, Plzeň, Valašské Meziříčí, Jablonec nad Nisou či Kutnou Horu. Na jarní turné potom naváže řada vystoupení na festivalech. Letos si Kluse pozvali třeba organizátoři akcí České a Moravské hrady, Sázavafest, Colours Of Ostrava nebo Okoř.

Zajímavou vsuvkou bude charitativní koncert v Opavě. V tamějším Slezském divadle si Tomáš Klus pozve na pódium mimo jiné Anetu Langerovou, Annu K., Honzu Homolu z Wohnoutu či Mňágu a Žďorp. Kdo si koupí lístek, přispěje na sbírku Pomozte dětem.

Jestli se vám nechce putovat až do Opavy, není nic ztraceno. Večeru bude totiž přítomen televizní štáb, a můžete tedy koncert zhlédnout na Velikonoční pondělí na ČT 1. Na televizní obrazovce se Klus kromě toho objeví ještě 2. dubna, kdy bude jedním z hostů ceremoniálu TýTý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tomáš Klus vyráží na turné a na podzim vydá nové album