Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tomáš Klus jako host Joe Cockera

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

Joe Cocker míří na evropské turné s názvem Hard Knocks Tour a zavítá také do České Republiky. Odehraje zde dva koncerty, nejprve 7. října v Brně a poté 18. listopadu v Praze. Jako speciální host se na obou koncertech objeví stále oblíbenější písničkář Tomáš Klus.

FOTO: Joe Cocker

Joe Cocker Čechům předvede svůj chraplavý hlas, Zdroj: pořadatel koncertu

Ačkoliv měl nositel Řádu britského impéria a držitel cen Grammy, Zlatý Glóbus a Oscar koncertovat v hale Rondo, nakonec jej uvidíme v brněnské hale Vodova. Pražské vystoupení se odehraje v O2 aréně. Do Česka přijede Joe Cocker zazpívat oblíbené hity a zároveň představit skladby ze svého nového alba Hard Knocks.

Legenda a začínající hvězda

Cocker se také chystá předvést písně, které dříve naživo často nehrál, je to prý takové malé překvapení. „Samozřejmě, že nikdy nesmí chybět You Can Leave Your Hat On a Unchain My Heart, ale tentokrát bych chtěl někam doprostřed koncertu zařadit část poskládanou ze starších skladeb jako Simple Things a Tonight,“ řekl k tomu zpěvák. Cocker za svoji čtyřicetiletou kariéru vydal více než dvě desítky alb, z toho čtyři koncertní, a proslavil se hlavně účinkováním na slavném Woodstocku.

FOTO: Tomáš Klus

Naděje českého písničkátřství

Oproti tomu Tomáš Klus, který byl na českou část turné přizván jako host, má sice za sebou přes čtyřicet účinkování na festivalech, ale celou kariéru má ještě před sebou. Vydal zatím dvě desky, ty sklidily velký úspěch, a pokud jej chcete vidět i mimo Hard Knocks Tour, můžete zavítat na jeho podzimní turné s Janou Kirschner.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tomáš Klus jako host Joe Cockera