Menu
TOPZINE.cz
Sport

Tomáš Berdych si nakonec na Turnaji mistrů zahraje

Martin Slabý

Martin Slabý

11. 11. 2010

Turnaj mistrů, klání pro osm nejlepších tenistů světa, bude zajímat i české fanoušky. Zamotaný rébus, kdo si vybojuje poslední letenky do Londýna, rozřešily dnešní zápasy turnaje Masters v Paříži.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych Zdroj: youtube.com

Tomáš Berdych nemusel v Paříži odehrát ani celou hodinu, aby získal jistotu účasti na Turnaji mistrů v Londýně. Nahrály mu totiž výsledky jeho konkurentů, kteří se o účast na prestižním měření sil ucházeli. První krok ale musel udělat český reprezentant sám, když si ve druhém kole poradil s Francouzem Serrou hladce 2:0 na sety. Pak už, řečeno s trochou nadsázky, za něj hráli ostatní.

Z kolonky soupeřů si jako prvního mohl odškrtnout Rusa Južného, kterého v cestě do Londýna zastavil Gulbis z Lotyšska. Definitivu dostal Berdych dnes, když se jako druhý z kola ven poroučel Španěl Verdasco. Ten měl sice proti domácímu Monfilsovi dva matchbally, ani jeden z nich však nezužitkoval a z kurtu nakonec odešel poražen. Ačkoliv ani český tenista svoje utkání třetího kola nezvládl, když prohrál s Rusem Davyděnkem 1:2 na sety, účast v Londýně už ho nemine.

Účastníci Turnaje mistrů (21. – 28. 11., Londýn)

Rafael Nadal (Španělsko)

Roger Federer (Švýcarsko)

Novak Djokovič (Srbsko)

Andy Murray (Velká Británie)

Robin Söderling (Švédsko)

Tomáš Berdych (ČR)

David Ferrer (Španělsko)

Andy Roddick (USA)

Berdych měl vynikající zejména první polovinu roku. Vzpomeňme třeba na Roland Garros, se kterým se rozloučil až v semifinále, kde po bitvě podlehl Söderlingovi ze Švédska 2:3. Co se mu nepovedlo v Paříži, dokázal o měsíc později ve Wimbledonu. Travnatý povrch tamních grandslamových dvorců mu seděl ještě o něco více, když došel až do finále. Tam sice podlehl Španělu Nadalovi 0:3, ale na cestě turnajem za sebou zanechal taková esa, jakými jsou Federer nebo Djokovič.

V srpnu si ještě připsal čtvrtfinálovou účast ve Washingtonu a Torontu, pak se mu však přestalo dařit, když v žádném z následujících turnajů, kterých se pětadvacetiletý český tenista účastnil, nedokázal uhrát více jak jedno vítězství. Naposledy propadl v Basileji, kde hned v prvním kole nestačil na poměrně neznámého Němce Kamkeho, proti kterému si uhrál jen pět her.

Poslední krok však Berdych zvládl a může se těšit na vrchol sezóny, který se uskuteční od 21. do 28. listopadu v Londýně. Naváže tak na Jiřího Nováka a Radka Štěpánka, kteří se Turnaje mistrů účastnili v minulých letech. Ani jeden však nedokázal postoupit ze základní skupiny. Podaří se to Berdychovi?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tomáš Berdych si nakonec na Turnaji mistrů zahraje