Menu
TOPZINE.cz
Zajímavosti ze světa hudby

Tom Hess rozšiřuje řady Rhapsody Of Fire

Martin Palounek

Martin Palounek

23. 4. 2011

FOTO: Rhapsody Of FireJeden z nejslavnějších kytarových učitelů a kytaristů obecně, Tom Hess, byl oficiálně potvrzen jako nový člen italských králů symfonického power metalu Rhapsody of Fire. Se skupinou natočil album From Chaos to Eternity, které vyjde 17. června.

FOTO: Rhapsody Of Fire

Rhapsody of Fire v nové sestavě, Zdroj: rhapsodyoffire.com

Rhapsody Of Fire jsou v poslední době jedno velké překvapení. Po tom, co byli na čas v nečinnosti kvůli právním sporům o jméno, začali pracovat zběsilým tempem a od počátku loňského roku mají vydaná již dvě díla – album Frozen Tears Of Angels a experimentální EP Cold Embrace Of Fear. To je ovšem nemůže zastavit, na stole jim leží další placka.

K tomuto albu nám již dříve nechali nezodpovězenou otázku, co bude dál. Kapela oficiálně ohlásila, že se jedná o poslední koncepční počin, který se zabývá jejich fantastickou ságou. Pro fanoušky bylo velkou hádankou, jestli po tomto albu skupina skončí nebo bude pokračovat dál tematicky na úplně jiné vlně.

Zákaz vystupování není konec

Volba Toma Hesse pro další album byla naprosto neočekávaná a mnoho fanoušků přiznává, že jsou z toho úplně paf, ale když se člověk podívá lépe, nikoho jiného bychom snad ani čekat nemohli. Tom je totiž původním členem formace Holyhell, s Rhapsody byli pod jednou stájí Magic Circle Music, kterou vlastní baskytarista Manowar, Joey DeMaio.

Během doby, kdy měli zakázáno vystupovat, se kytarista Luca Turilli a klávesák Alex Staropoli zapojili do Hessova programu výuky, kdy začínajícím hudebníkům poskytovali rady týkající se hraní i orientace v hudební branži. S tím souvisejí i různé workshopy a další zajímavé projekty.

Tím nám ovšem skupina připravila další hádanku: Co se současným druhým kytaristou Dominique Leurquinem? Nikde nepadlo ani slovo o jeho odchodu, s jistotou víme jedině, že připravuje sólovou desku. Nahradí ho Tom na jeho místě? Pojedou ve formaci tří virtuózních kytar? Co se stane s Holyhell, kteří stále vystupují? Není v mých silách odpovědět na tyto otázky. Jisté ale je, že se velmi rád nechám překvapit, co na nás vymyslí příště. Některé odpovědi nám přinese už letošní Masters Of Rock, kde Rhapsody Of Fire po šesti letech opět vystoupí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tom Hess rozšiřuje řady Rhapsody Of Fire