Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Tohle že bylo auto? Umělec zmačkal Brouka do tvaru dokonalé koule

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

30. 5. 2013

Volkswagen Beetle disponuje jedním z nejvýraznějších tvarů v automobilovém světě. Indonéský umělec ale zpracoval ikonického Brouka poněkud důkladněji: skutečné auto zmáčkl do podoby dokonalé koule.

[nggallery id=2412]

Baňatý Brouk tak dostává doslova zcela nový rozměr a v dokonalosti přeměny si nezadá s filmovými Transformers. Výtvarník Ichwan Noor tuto skulpturu představil na uměleckém veletrhu Art Basel v Hong Kongu a přitáhl pozornost široké veřejnosti.

Těžko uvěřit, že dokonalý tvar byl kdysi skutečně pojízdným vozidlem. Preciznost Noorovy práce je opravdu obdivuhodná: z kulovité siluety nepřečnívá ani nejmenší součástka, ať už by se mělo jednat o blinkry, výfuk nebo cokoliv jiného.

Brouka měl už i v krychli

Ichwan Noor však s Broukem neexperimentuje poprvé. Již v roce 2011 představil Beetle ve tvaru dokonalé krychle, čímž naopak jeho tradiční podobě oponoval. Výsledná skulptura se od původního automobilu lišila natolik, že slavný Volkswagen sotva připomínala; přesto se ale stala oblíbeným kouskem na výstavě Art & Motoring v umělcově domovské Indonésii.

Noor svým dílem kromě práce s tvarem jako takovým chtěl ukázat na flexibilitu výrobního materiálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tohle že bylo auto? Umělec zmačkal Brouka do tvaru dokonalé koule