Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tobruk bude reprezentovat českou kinematografii i za velkou louží

Redakce

Redakce

3. 4. 2010

Tobruk_1Diváky i kritikou ceněné válečné drama Tobruk, vyprávějící o hrdinství československého dobrovolnického praporu bránícího za druhé světové války severoafrický přístav Tobruk, budou mít možnost zhlédnout zahraniční diváci ve Varšavě i v americkém Houstonu.

Tobruk, Zdroj: 2media.cz

Tobruk, Zdroj: 2media.cz

V hlavním městě Polska Varšavě bude mít české válečné drama Tobruk slavnostní uvedení 8. dubna 2010. Projekce bude zajištěna českým zastupitelským úřadem a zúčastní se jí nejen režisér, scenárista a producent Tobruku Václav Marhoul, ale přítomni by měli být i ministři obrany České republiky a Polska a váleční veteráni od Tobruku.

Ve Varšavě bude též Tobruk představen na renomovaném festivalu Jewish Motifs International Film Festival, který probíhá v termínu 20. – 25. dubna 2010. Je to jedna z největších evropských přehlídek filmů s židovskou tematikou a Tobruk byl nominován do kategorie o nejlepší hraný film mezinárodní výběrovou komisí, složenou z režisérů, scenáristů a kritiků.

Tobruk, Zdroj: 2media.cz

Tobruk, Zdroj: 2media.cz

Mimo hranice našeho kontinentu budou mít možnost diváci zhlédnout český film Tobruk 9. – 18. dubna 2010 na mezinárodním filmovém festivalu v americkém Houstonu. Marhoulovo válečné drama je tam horkým kandidátem na jednu z cen, tzv. Remi Award.

Tobruk? Pro Číňany akční řěž!

Film byl doposud prodán do osmnácti zemí celého světa, včetně Japonska a Austrálie, což svědčí o tom, že příběh a poselství filmu je univerzálně platné. Pirátské DVD kopie filmu se objevily dokonce na černých trzích v Indonésii či Číně. Tam je ovšem Tobruk představován jako akční řež, což divákovi, který toto propracované válečné drama s promyšlenou psychologií postav viděl, přijde přinejmenším úsměvné.

Tobruk, Zdroj: 2media.cz

Tobruk - DVD obal z východu Zdroj: 2media.cz

V květnu Petrohrad

V květnu bude Tobruk představen na festivalu First International Film Forum v ruském Petrohradě, a to při příležitosti velkolepých oslav 65. výročí konce druhé světové války. Dále i na na festivalu EuroCine 27, kde bude představena veřejnosti tvorba evropských režisérů, která se bude promítat v jeden den v několika kinosálech po celé Evropě .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tobruk bude reprezentovat českou kinematografii i za velkou louží