Menu
TOPZINE.cz
Hudba

To nejlepší z Foo Fighters

Redakce

Redakce

21. 12. 2009

Foo Fighters jsou na hudební scéně už 14 let a za tu dobu si dokázali vydobýt post jedné z nejlepších rockových kapel. Za svou kariéru vydali šest studiových alb, ze kterých teď vybrali to nejlepší, aby na kompilaci Greatest Hits dokázali, že si svou pověst zaslouží.

Zdroj: sonybmg.cz

Zdroj: sonybmg.cz

Greatest Hits obsahuje šestnáct pecek, které nejsou složené podle žádné dramaturgie, obsahuje prostě třináct největších hitovek, plných neuvěřitelné energie, které v dílně Dava Grohla a jeho kumpánů vznikly. Desku otevírá All My Life, která už na začátku diktuje nekompromisní tempo, které nepolevuje.

Foo Fighters vsadili na svou rychlejší tvorbu, která nenechá nikoho v klidu a možná trochu překvapivá je absence pomalých písniček, které ale ani v nejmenším za rockovými vypalovačkami nepokulhávají a jsou jim důstojným partnerem. Z této plejády vybočuje jen akustická verze hymny Everlong (která je se na desce objevuje i ve studiové verzi). Samozřejmostí jsou tedy hity jako Learn To Fly, My Hero nebo The Pretender. Dalším bonbónkem je pak Grohlova skladba Skin and Bones, která vyšla na stejnojmenném albu zaznamenávajícím jejich úžasný akustický koncert v Los Angeles.

Foo Fighters Zdroj: 100xr.com

Foo Fighters, Zdroj: 100xr.com

Foo Fighters jsou neúnavní hudebníci plní nápadů a chuti hrát, a proto pro album složili dvě nové písničky. Word Forward je klasická, s nikým nezaměnitelná, foočkovská vypalovačká a druhá Wheels v sobě kombinuje rockový náboj a pohodu.

Gretest Hits lze koupit jako standardní CD nebo v limitované edici obsahující bonusové DVD s videoklipy a záznamy koncertů.

Foo Fighters – Greatest Hits

Vydáno: 3. listopadu 2009

Celkový čas: 63:56

Skladby: All My Life, Best Of You, Everlong, The Pretender, My Hero, Learn To Fly, Times Like These, Monkey Wrench, Big Me, Breakout, Long Road To Ruin, This Is A Call, Skin And Bones, Wheels, Word Forward, Everlong (acoustic)

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

To nejlepší z Foo Fighters