Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Titanic bude k vidění ve 3D formátu v dubnu roku 2012

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

Leonardo DiCaprio a Kate WinsletTitanic režiséra Jamese Camerona je druhým nejvýdělečnějším snímkem v historii filmu.  Při příležitosti sto let od potopení parníku se v dubnu 2012 dočká premiéry ve 3D formátu. Zhruba ve stejnou dobu by měl přijít do kin první 3D snímek ze ságy Star Wars George Lucase Skrytá hrozba.

Leonardo DiCaprio a Kate Winslet

Leonardo DiCaprio a Kate Winslet Zdroj: archiv

Zatím není vybraná společnost, která bude mít převádění milostného příběhu mezi Jackem a Rose, ztvárněných Leonardem DiCapriem a Kate Winslet, na starosti. Podle listu The Hollywood Reporter se náklady na výrobu odhadují na 10 až 15 milionů dolarů. Producent Jon Landau ještě prozradil: „Je to douhodobý proces a my ho chceme udělat co nejlépe. Vyzkoušeli jsme osm nebo devět společností na 3D, a tak můžeme porovnávat. Nakonec vybereme jen tu jednu, která bude vše řídit.“

Do kin se snímek dostane v dubnu roku 2012, jen chvíli po dalším plánovaném megafilmu, který bude dodatečně převeden do třetího rozměru – po první epizodě Star Wars s podtitulem Skrytá hrozba. Dokonce se může stát, že mezi snímky dojde k jakémusi závodění. Star Wars mají vyjít někdy mezi únorem a dubnem, u Titanicu se sází na 100leté výročí od jeho potopení. Zároveň se ovšem uvažuje nad marketingovým tahem vyslat Titanic 3D na stříbrné plátno už v únoru na den sv. Valentýna.

Paradoxní ovšem je, že  se James Cameron vyjádřil proti převádění již existujících filmů do 3D formátu, protože vidí možnost znehodnotit umělecký zážitek na pouhé dostání současným trendům. V prospěch tohoto záměru hovoří skutečnost , že Cameron je také tvůrcem velmi úspěšného snímku Avatar, natočeného jak v 2D tak 3D formátu. Po propadáku filmu Souboj titánů, který ve 3D formátu neuspěl, jsou převody filmů pod silnou kritikou Hollywoodu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Titanic bude k vidění ve 3D formátu v dubnu roku 2012