Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Tisíckrát zvětšený alkohol. Výrazné barvy vás chytnou za peněženku

Redakce

Redakce

4. 7. 2012

Už jste někdy viděli alkohol hodně zblízka? Tak zblízka jako chemik Michel Davidson určitě ne. Jeho snímky alkoholických nápojů mají daleko k fotkám křišťálových skleniček s paraplíčky. Fotí je totiž pod mikroskopem.

video
play-sharp-fill

Michel Davidson fotografoval pod mikroskopem nejprve DNA, biochemické struktury a vitamíny. Potom začal fotit různé nápoje, které nejprve nechal krystalizovat. U některých, jako například u vodky, je to dost obtížné, protože nemají příměsi a správně nevykrystalizují. U takových je nutné učinit třeba 200 pokusů, než se dílo podaří.

Společníkem fotografa je Lester Hutt, který je prezidentem společnosti BevShots a stránky prodávající tisky s fotografiemi mikroskopických struktur. Je možné zde zakoupit nejen zarámované fotografie, ale také podtácky, placatky či štamprle s motivem alkoholických i nealkoholických nápojů.

OBR: České pivo

Takhle vypadá české pivo, když ho tisíckrát zvětšíte. Zdroj: bevshots.com

Lester Hutt má rád moderní umění, často je pro něj ale problém pochopit, co chtěl umělec dílem sdělit. „Na fotkách Michela Davidsona mám rád, že jsou tak krásné a zároveň je jednoduché je pochopit! Můžete jednoduše vysvětlit: Takhle vypadá vodka pod mikroskopem.“

OBR: Brusinkový džus

Brusinkový džus vyfocený pod mikroskopem si můžete koupit třeba na šále.

Umělcem z dvojice je spíše fotograf s vášní pro mikroskopické fotky. Lester Hutt k tomu dodává: „Pro mě je vášní to, že je propojeno vnímání moderního umění, jeho zpřístupňování masám a interpretace a možnost pěstovat úspěšný byznys.“ Atraktivní a výrazně barevné obrazy s jasným příběhem jdou jistě na dračku.

OBR: Růžové víno

Hodilo by se zvětšené růžové víno i do vašeho bytu?

Možná nejsou tyto snímky vysokým uměním, jejich vizuální kvalita je však nesporná a jako dekorace moderního bytu poslouží líp než dobře. Dovolte však malé varování: Zdobte zodpovědně! Tyto obrázky mohou způsobit závislost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tisíckrát zvětšený alkohol. Výrazné barvy vás chytnou za peněženku