×
TOPZINE.cz

Tisíckrát zvětšený alkohol. Výrazné barvy vás chytnou za peněženku

Už jste někdy viděli alkohol hodně zblízka? Tak zblízka jako chemik Michel Davidson určitě ne. Jeho snímky alkoholických nápojů mají daleko k fotkám křišťálových skleniček s paraplíčky. Fotí je totiž pod mikroskopem.

video

Michel Davidson fotografoval pod mikroskopem nejprve DNA, biochemické struktury a vitamíny. Potom začal fotit různé nápoje, které nejprve nechal krystalizovat. U některých, jako například u vodky, je to dost obtížné, protože nemají příměsi a správně nevykrystalizují. U takových je nutné učinit třeba 200 pokusů, než se dílo podaří.

Společníkem fotografa je Lester Hutt, který je prezidentem společnosti BevShots a stránky prodávající tisky s fotografiemi mikroskopických struktur. Je možné zde zakoupit nejen zarámované fotografie, ale také podtácky, placatky či štamprle s motivem alkoholických i nealkoholických nápojů.

OBR: České pivo
Takhle vypadá české pivo, když ho tisíckrát zvětšíte. Zdroj: bevshots.com

Lester Hutt má rád moderní umění, často je pro něj ale problém pochopit, co chtěl umělec dílem sdělit. „Na fotkách Michela Davidsona mám rád, že jsou tak krásné a zároveň je jednoduché je pochopit! Můžete jednoduše vysvětlit: Takhle vypadá vodka pod mikroskopem.“

OBR: Brusinkový džus
Brusinkový džus vyfocený pod mikroskopem si můžete koupit třeba na šále.

Umělcem z dvojice je spíše fotograf s vášní pro mikroskopické fotky. Lester Hutt k tomu dodává: „Pro mě je vášní to, že je propojeno vnímání moderního umění, jeho zpřístupňování masám a interpretace a možnost pěstovat úspěšný byznys.“ Atraktivní a výrazně barevné obrazy s jasným příběhem jdou jistě na dračku.

OBR: Růžové víno
Hodilo by se zvětšené růžové víno i do vašeho bytu?

Možná nejsou tyto snímky vysokým uměním, jejich vizuální kvalita je však nesporná a jako dekorace moderního bytu poslouží líp než dobře. Dovolte však malé varování: Zdobte zodpovědně! Tyto obrázky mohou způsobit závislost.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..