Menu
TOPZINE.cz
Tipy na výlety v ČR

Tipy na zajímavosti a bydlení v Plzni

Jakmile to situace umožní, většina z vás si jistě začne užívat cestování více než dříve. Leckteří raději než k moři vyrazí po Česku. Aby ne, vždyť naše země nabízí spoustu krásných a zajímavých míst, která ocení milovníci kultury a historie. Vaše cesta se může vydat například do západočeské metropole. Plzeň je městem, které toho má opravdu hodně co nabídnout.

Pivovar – tradiční turistická destinace v Plzni

Turisté si Plzeň oblíbí hlavně tehdy, pokud mají rádi pivo. A nejen jeho pití, ale také vše, co se týká jeho historie a tradice. Nenajde se asi nikdo, kdo by si Plzeň nespojil s pivem a naší nejznámější značkou. Místní pivovar celoročně láká na zajímavé prohlídky, během nichž nahlédnete nejen na samotný způsob přípravy lahodného moku, ale také do historie. Budete mít možnost navštívit varnu a sklepení, v němž se pivo skladuje už odnepaměti.

Kulturní bohatství

Město Plzeň oplývá rozmanitou a bohatou historií. Bylo založeno už na konci 13. století. Dnes lze obdivovat stavby především v samotnému centru města. Dominuje jim například městská radnice na náměstí Republiky. Při návštěvě centrálního náměstí však oči mnohých spočinou hlavně na více než 100 metrů vysoké katedrále, jež patří k vůbec nejvyšším u nás. Historických a kulturně zajímavých objektů je v Plzni opravdu značné množství. Namátkou lze jmenovat ještě třeba židovskou synagogu. Jde o vůbec třetí největší synagogu na světě, o čemž mnozí čeští občané nemají ani ponětí. Před zhruba dvaceti lety prošla rekonstrukcí, neboť ji komunisté za dob socialismu nechali výrazně zchátrat. Dnes je však jednou z chloub Plzně. Nedaleko této ceněné stavby se pak nachází Divadlo J.K.Tyla, pojmenované po místním rodákovi.

Sport

Plzeň je v posledních letech právem označovaná jako město sportu. Vždyť zde sídlí úspěšný fotbalový a rovněž hokejový klub, oba v poslední dekádě slavily tituly. Ve městě je na špičkové úrovni také házená, futsal, pozemní hokej a další sporty.

Pokud jde o sportovní vyžití, disponuje Plzeň řadou hal a venkovních sportovišť. Kupříkladu na Borech najdete rozhlehlý tenisový areál, kde vyrůstala řada hvězd, namátkou Barbora Strýcová a Andrea Hlaváčková. Pro mladé pak funguje Škoda park, Plzeň má i moderní atletický areál a samozřejmě nespočet fotbalových a volejbalových hřišť, jež jsou dostupná pro širokou veřejnost.

Bydlení v Plzni

Plzeň samozřejmě není lákavým sídlem pouze pro turisty. Jde o město, které se neustále rozrůstá. Vznikají zde nové čtvrti, v nichž nacházejí trvalé bydlení tisíce lidí ze všech koutů naší země, ale i z ciziny. Reality v Plzni nabízejí poměrně solidní zázemí. V nabídkách realitních serverů a kanceláří najdete neustále zajímavé nabídky, které vás mohou oslovit. Velký zájem je zejména o bydlení na Borech, ve Skvrňanech, na Vinicích a Lochotíně. Kdo ví, třeba se již brzy stanete novými občany Plzně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Tipy na zajímavosti a bydlení v Plzni