Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na výlety napříč Českou republikou

Redakce

Redakce

17. 4. 2010

ŠtramberkPřemýšlíte o nějakém výletu po České republice? Naše vlast uchovává spoustu přírodních i architektonických skvostů, které stojí za to vidět. Níže naleznete čtyři destinace, kde můžete strávit příjemnou dovolenou, nebo navštívit nějakou kulturní akci.

Karlovarské Vřídlo, Autor: Denisa Preissová, Topzine.cz

Karlovarské Vřídlo, Autor: Denisa Preissová, Topzine.cz

Karlovy Vary

Karlovy Vary se nacházejí v západní části Česka. Jsou světoznámé především kvůli lázeňství, ale lákají i běžné turisty. V centru města můžete vidět hotel Thermal, renesanční kolonádu s pěti léčivými prameny, dřevěnou tržní kolonádu a asi nejznámější Vřídlo. Na konci kolonády stojí nejluxusnější hotel Karlových Varů, Grandhotel Pupp. Kousek od Grandhotelu staví lanovka, která vás vyveze k rozhledně Dianě, odkud je nádherný výhled na město.

Každý rok v období července hostí Karlovy Vary tradiční filmový festival, na který přijíždějí české i zahraniční celebrity. Letošní festival se bude konat 2. až 10. července 2010.

Třeboň

Třeboň, Zdroj: wikipedie.cz

Třeboň, Zdroj: wikipedie.cz

Na Jihu Čech, v bezprostřední blízkosti více než pěti set rybníků, se rozprostírá město Třeboň. Třeboň je lázeňské městečko, ale prosperuje i vydatným rybolovem. Třeboň je dodnes obehnána částí středověkých hradeb, včetně bašt a čtyř bran. V centru města stojí historické náměstí s kašnou a o kousek dál renesanční zámek a kostel sv. Jiří. Od něj se dá parkem projít ke Schwarzenberské hrobce.

Štramberk a Kopřivnice

Nedaleko moravské metropole Ostravy stojí malé městečko Štramberk. Nad městem se tyčí věž zvaná Trúba, pozůstatek zříceniny hradu. V městečku pod ní stojí náměstí s roubenými a zděnými domky, které tvoří památkovou rezervaci. Už po staletí se tu peče medové pečivo, kterému se díky jeho tvaru říká Štramberské uši.

Štramberk, Zdroj: Denisa Preissová, Topzine.cz

Štramberk, Zdroj: Denisa Preissová, Topzine.cz

Nedaleko Štramberku je město Kopřivnice, které proslulo svou výrobou vozů značky Tatra. Můžete si zde prohlédnout muzeum vozů Tatra. Naleznete zde i expozici atleta Emila Zátopka, který se v Kopřivnici narodil.

Mělník

Na sever od Prahy vévodí soutoku řek Vltavy a Labe město Mělník. Původně zde stál přemyslovský hrad, ke kterému se později připojila osada. Mělník se stal střediskem vinařství. Ve městě stojí za zhlédnutí zámek a kostel sv. Petra a Pavla. Na zámku je výstava sbírky rodu Lobkoviců. Z hradeb u města zůstala Pražská brána z 16. století. V Mělníce se každý rok koná vinobraní, které se letos uskuteční 17. až 19. září 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlety napříč Českou republikou