Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na výlet: Sigmund Freud, Sedlnice a přírodní poklady!

Redakce

Redakce

23. 6. 2011

Sedlnice leží na cestě mezi Příborem a Studénkou. Vesnička se nachází na obou březích říčky Sedlničky a najdete zde přírodní poklady, cyklostezky i zábavu.

FOTO: Zámek v Sedlnicích

Zámek v Sedlnicích, Zdroj: sedlnice.cz

Sedlnické panství vystřídalo mnoho pánů. Bohatou historii připomíná několik památek. Je to především zámek, který prošel mnoha změnami. Významnou dominantou je kostel sv. Michala, fara či renesanční náhrobky Jana Sedlnického z Choltic a jeho choti. Zajímavostí je také pomník básníka Josefa Eichendorffa, který tvoří několik bludných kamenů spojených v obelisk.

V obci se nachází lokalita zvaná Sedlnické sněženky, která tvoří rezervaci. Již ve starší literatuře je Sedlnice zmiňována jako přírodní rezervace. Od data 15. 6. 1988 je vyhlášena jako přírodní výtvor. Pokud se sem vydáte na jaře, naskytne se vám úžasná podívaná. Podle této rarity je pojmenováno i zdejší kulturní středisko, centrum Sněženka. Mezi další přírodní památky patří Josefův dub, vodní nádrž nebo minerální pramen Pískovna.

Sedlnický Unterwassermann

FOTO: Sedlnický Unterwassermann

Sedlnický Unterwassermann

V obci se konají i různé akce. Například populární Unterwassemann, kdy se vodní bytosti snaží překonat potok v zámeckém parku. Obcí také vedou cyklotrasy. První vede rodištěm Sigmunda Freuda (Příbor) a druhou tvoří okruh Kravařsko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlet: Sigmund Freud, Sedlnice a přírodní poklady!