Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na výlet: Muzeum Lega, výuka Feng shui či pivní lázně ve Štramberku

Eva Chytková

Eva Chytková

29. 4. 2011

FOTO: napajeldaNová sezóna začala a plno českých památek přišlo s dalšími akcemi, které byste si neměli nechat ujít. Některé z nich se jako tradičně každoročně opakují, jiné jsou zcela nové!

FOTO: Stavebnice Lego

Stavebnice Lego, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

Oficiálně byla letošní sezóna zahájena o prvním dubnovém víkendu na Křivoklátě. Souběžně se otvírají i další hrady a zámky v České republice.  Nové expozice a akce pro turisty však neslibují pouze hrady a zámky.

Například turisté z Prahy mohou zkusit znovuotevření lodní linky do pražské zoo nebo přímo v centru otevření soukromého muzea Lega. Jde o největší museum svého druhu u nás i v Evropě. K vidění jsou moderní kousky, jako je Harry Potter, Star Wars nebo Indiana Jones, ale i exponáty mnohem starší, třeba z roku 1958.

Čínské umění na českém zámku

Pro milovníky čínské kultury byla na zámku v Napajedlech zahájena výuka Feng shui, kde také funguje Univerzita Feng shui. Mimo to nabízí i doplňkové semináře.

Škola tvaru a kompasu je harmonie životního prostoru pomocí vyvážené kombinace prvků, symbolů a barev. Škola pa-kua a pěti prvků je podpora životní situace v oblasti zdraví, vztahů, prosperity, studia, životní moudrosti. Škola intuice a energie čchi, kde objevíte svoji vnitřní moudrost a prohloubíte výsledky Feng-Shui.

Co je Feng shui?

Feng shui je nauka o tvorbě harmonického prostoru a o příznivém vlivu takového prostoru na náš život. Feng Shui je tradičním čínským uměním a vědou o životě v harmonii s okolním prostředím. Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů či jen k podpoření obecné spokojenosti.

Pro zimou unavené jsou určeny jarní nabídky wellness pobytů. Pokud ale chcete vyzkoušet něco speciálního, jsou tu pro vás pivní lázně. V České republice jich nalezneme hned několik. V Ostravě, Praze, na Pernštejně, v Kuřimi a nebo ve Štramberku.

Pivní lázeň je teplá koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo – jedná se o kvasnice, chmel a další suroviny. Pivní lázně doplňují ochutnávky piv, odpočinek na lůžku z ovesné slámy, finská sauna a další.

FOTO: napajelda

Zámek Napajedla, Zdroj: wikimedia.org

Národním technickém muzeu byl zpřístupněn nový objekt. Jedná se o slavný letoun, kterým letěl Jan Kašpar z Pardubic do Velké Chuchle přesně před sto lety. Dalších sto let slaví zrcadlové bludiště nacházející se dnes na Petříně.

Tradiční i nové akce v květnu

Jaro v květnu sílí nejvíce, a proto se také květen hemží nejvíce akcemi. Jako každý rok přináší obvyklý hudební festival Pražské jaro 2011. Uskuteční se ve dnech 12. května – 14. června.

V květnu se opět můžeme těšit na muzejní noci, kdy nám opět budou v pozdních hodinách otevřena všechna muzea zdarma a k tomu různé akce. Postupně muzejní noci proběhnou v celé ČR ve dnech od 13. května až do 12. června.

Milovníci české tradiční lidové kultury se mohou zúčastnit Jízdy králů ve Vlčnově na Slovácku. Celou akci, která se koná poslední víkend v květnu, doplňují krásné slovácké kroje, tradiční občerstvení, slivovice a ochutnávky vín.

S květem a Brnem jsou také spojené tradiční brněnské ohňostroje Ignis Brunenesis. Tento již 13. ročník se opět uskuteční převážně na přehradě na konci května.

V Praze se uskuteční již třetí Oslavy Prahy 2011. Doplňovat je budou akce od divadelních představení, volně přístupných galerií a muzeí až po čtení poezie. A pro sportovce je určen proslulý pochod Praha – Prčice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na výlet: Muzeum Lega, výuka Feng shui či pivní lázně ve Štramberku