Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na víkend: Zoo, parní vláček či Baťův kanál. Vyrazte 1. května na výlet!

Redakce

Redakce

30. 4. 2011

Na prvního máje se mají zamilovaní políbit pod rozkvetlou třešní či břízou. Co ale procházku spojit s výletem, který pro návštěvníky připravila ústecká zoo, české dráhy či Baťův kanál?

FOTO: Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna je symbolem zamilovaných, Foto: Alice Jendelová, Topzine.cz

Pokud jste raní ptáče, můžete vyrazit  na putování za ptačím zpěvem do ZOO v Ústí nad Labem, které začíná již v 5:00 a 6:30 ráno. Sraz je u spodního vchodu ZOO. Připraveno je pozorování ptactva, ukázka odchytu a kroužkování a také soutěže pro děti. Jestliže si však raději přispíte, můžete dorazit kdykoliv během dne a absolvovat ptačí kvíz. Tři výherci si domů odnesou velmi speciální cenu, a to vejce nandu pampového.

Parním vlakem do Brandýsa

České dráhy vypraví v neděli parní vlak z Prahy-Braníka přes Neratovice do Brandýsa nad Labem. Soupravu potáhne parní lokomotiva „Šlechtična“ a pojede u příležitosti oslav Audience Karla I. v Brandýse nad Labem. Dále je přichystána také vyhlídková jízda z Brandýsa přes Všetaty do Mělníka a zpět, která je plánovaná na půl jedenáctou.

Zpět do Prahy se bude vlak vracet v půl třetí. Na brandýském nádraží se mohou děti těšit na dětský vůz Vláček Hráček a  Kinematovlak, který bude promítat od 9:30 do 17:00 hodin.

FOTO: Jízdní řád parního vlaku

Jízdní řád parního vlaku, Zdroj: cd.cz

FOTO: Ceník jízdenek

Ceník jízdenek

Odemykání plavební sezóny u Baťova kanálu

Na neděli je přichystán slavnostní program hned v několika přístavech. Přístav Sudoměřice – Výklopník v 11:00 hodin zahajuje plavební sezónu a od 12:00 do 17:00 hodiny je kromě plavby lodí nachytán doprovodný program v podobě koštu slivovice, cimbálové muziky či vystoupení mažoretek.

FOTO: Baťův kanál

Baťův kanál, Zdroj: batacanal.cz

Přístaviště Otrokovice nabízí od 8:30 do 12:00 hodin poslech country rockové skupiny TADY a TEĎ, v 9:00 hodin vystoupí mažoretky a starosta města odemkne vodu a od 9:30 do 11:00 hodin vás čeká vystoupení divadelního souboru při otrokovické besedě Tyjátr. Dále budou k vidění vodnické hrátky, soutěže pro děti a pouťové atrakce.

Přístav Veselí nad Moravou zahajuje sezónu až ve 13:00 hodin a také připravil zábavný doprovodný program. Přístav Strážnice nabízí od 10:00 hodin prohlídku výstavy historických vozů, jarmark, projížďky na kánoích a sezónu zahájí samotný hastrman.

Přístaviště U Jezu Hodonín nachystalo od 13:00 hodiny vystoupení skupiny Eldorádo a od 15:30 pak všichni návštěvníci symbolicky odemknou řeku klíči, které dostanou na památku.

Jarmark tradičních řemesel

Navštívit můžete také podorlický skanzen Krňovice, kde je od 10:00 hodin pořádán tradiční jarmark. Kromě prohlídky starých a tradičních řemesel si budete moci některé sami vyzkoušet. Samozřejmě si můžete vybrat a zakoupit mnoho výrobků. Bude připraven i program pro děti, a to jízdy na koněm taženém voze.

Co se stalo 1. května?

1901 – V Ostravě byl zahájen provoz elektrické tramvaje.

1919 – Československé jednotky porazily maďarskou rudou armádu v bitvě o Komárno.

1945 – Začátek květnového povstání českého lidu v Přerově.

1952 – V Ostravě poprvé vyjíždějí trolejbusy.

1953 – Ke svátku 1. května zahájila vysílání Československá televize.

1955 – V Praze byl na Letné odhalen pomník J. V. Stalina.

2004 – Vstup ČR do Evropské unie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na víkend: Zoo, parní vláček či Baťův kanál. Vyrazte 1. května na výlet!