×
TOPZINE.cz

Tipy na víkend: Zoo, parní vláček či Baťův kanál. Vyrazte 1. května na výlet!

Na prvního máje se mají zamilovaní políbit pod rozkvetlou třešní či břízou. Co ale procházku spojit s výletem, který pro návštěvníky připravila ústecká zoo, české dráhy či Baťův kanál?

FOTO: Petřínská rozhledna
Petřínská rozhledna je symbolem zamilovaných, Foto: Alice Jendelová, Topzine.cz

Pokud jste raní ptáče, můžete vyrazit  na putování za ptačím zpěvem do ZOO v Ústí nad Labem, které začíná již v 5:00 a 6:30 ráno. Sraz je u spodního vchodu ZOO. Připraveno je pozorování ptactva, ukázka odchytu a kroužkování a také soutěže pro děti. Jestliže si však raději přispíte, můžete dorazit kdykoliv během dne a absolvovat ptačí kvíz. Tři výherci si domů odnesou velmi speciální cenu, a to vejce nandu pampového.

Parním vlakem do Brandýsa

České dráhy vypraví v neděli parní vlak z Prahy-Braníka přes Neratovice do Brandýsa nad Labem. Soupravu potáhne parní lokomotiva „Šlechtična“ a pojede u příležitosti oslav Audience Karla I. v Brandýse nad Labem. Dále je přichystána také vyhlídková jízda z Brandýsa přes Všetaty do Mělníka a zpět, která je plánovaná na půl jedenáctou.

Zpět do Prahy se bude vlak vracet v půl třetí. Na brandýském nádraží se mohou děti těšit na dětský vůz Vláček Hráček a  Kinematovlak, který bude promítat od 9:30 do 17:00 hodin.

FOTO: Jízdní řád parního vlaku
Jízdní řád parního vlaku, Zdroj: cd.cz
FOTO: Ceník jízdenek
Ceník jízdenek

Odemykání plavební sezóny u Baťova kanálu

Na neděli je přichystán slavnostní program hned v několika přístavech. Přístav Sudoměřice – Výklopník v 11:00 hodin zahajuje plavební sezónu a od 12:00 do 17:00 hodiny je kromě plavby lodí nachytán doprovodný program v podobě koštu slivovice, cimbálové muziky či vystoupení mažoretek.

FOTO: Baťův kanál
Baťův kanál, Zdroj: batacanal.cz

Přístaviště Otrokovice nabízí od 8:30 do 12:00 hodin poslech country rockové skupiny TADY a TEĎ, v 9:00 hodin vystoupí mažoretky a starosta města odemkne vodu a od 9:30 do 11:00 hodin vás čeká vystoupení divadelního souboru při otrokovické besedě Tyjátr. Dále budou k vidění vodnické hrátky, soutěže pro děti a pouťové atrakce.

Přístav Veselí nad Moravou zahajuje sezónu až ve 13:00 hodin a také připravil zábavný doprovodný program. Přístav Strážnice nabízí od 10:00 hodin prohlídku výstavy historických vozů, jarmark, projížďky na kánoích a sezónu zahájí samotný hastrman.

Přístaviště U Jezu Hodonín nachystalo od 13:00 hodiny vystoupení skupiny Eldorádo a od 15:30 pak všichni návštěvníci symbolicky odemknou řeku klíči, které dostanou na památku.

Jarmark tradičních řemesel

Navštívit můžete také podorlický skanzen Krňovice, kde je od 10:00 hodin pořádán tradiční jarmark. Kromě prohlídky starých a tradičních řemesel si budete moci některé sami vyzkoušet. Samozřejmě si můžete vybrat a zakoupit mnoho výrobků. Bude připraven i program pro děti, a to jízdy na koněm taženém voze.

Co se stalo 1. května?

1901 – V Ostravě byl zahájen provoz elektrické tramvaje.

1919 – Československé jednotky porazily maďarskou rudou armádu v bitvě o Komárno.

1945 – Začátek květnového povstání českého lidu v Přerově.

1952 – V Ostravě poprvé vyjíždějí trolejbusy.

1953 – Ke svátku 1. května zahájila vysílání Československá televize.

1955 – V Praze byl na Letné odhalen pomník J. V. Stalina.

2004 – Vstup ČR do Evropské unie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..