Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tipy na tento týden: Kam v Praze za hudbou? Mimo jiné na Gang Ala Basta do Rock Café

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

10. 1. 2011

Tento týden se v Praze můžeme těšit na několik skvělých akcí. V pondělí vystoupí v Lucerna Music Baru norští Apoptygma Berzerk, ve středu pokřtí Republic of Two své nové album v Paláci Akropolis a v pátek v Rock Café zahrají Gang Ala Basta.

foto: Apoptygma Berzerk

Apoptygma Berzerk, Zdroj: archiv kapely

První týden tohoto roku máme za sebou a hned se na nás valí přímo lavina skvělých koncertů, na které se v lednu a únoru můžeme těšit. Do Prahy míří velká zahraniční jména světové hudební scény, jedno z nich si bude možné poslechnout si už dnes, 10. ledna, v Lucerna Music Baru.

Norská synthpopová EBM kapela Apoptygma Berzerk přiveze v pondělí 10. ledna do pražského Lucerna Music Baru své poslední album Rocket Science. Během svého působení se vyvinuli od elektronického popu přes indie pop až k současnému rockovějšímu pojetí.

Více informací o Apoptygma Berzerk si můžete přečíst zde

V úterý 11. ledna v Paláci Akropolis odstartuje své novoroční turné slovenská pop-punková kapela Iné Kafe. V Praze proběhne i další koncert z tohoto turné, v sobotu 15. ledna, tento koncert je již však vyprodaný. Turné je promo akcí k novému albu, které by mělo vyjít v polovině tohoto roku.

Do Akropole vás zvou také Republic of Two, nová indie folková formace, kterou založili Mikoláš Růžička a Jiří Burian. Ve středu 12. ledna v Akropoli pokřtí nové debutové album Rising the Flag, speciálními hosty večera budou Jan P. Muchow s Kateřinou Winterovou z Ecstasy of Saint Theresa a Václav Havelka alias SelFbrush.

foto: Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes

Beego, zpěvačka kapely Dirty Blondes, foto: Tomáš Lénárd

Velkou party a panáka Jägermeistera pro prvních 600 návštěvníků slibuje Mighty Jäger Night, ve čtvrtek 13. ledna v Lucerna Music Baru. Vystoupí kapely Prague Conspiracy, která na tomto koncertě pokřtí nové album, Queens of Everything, pro které to bude na delší dobu poslední vystoupení, Bitch&Chips a v neposlední řadě Dirty Blondes, možná jedna z nejnadějnějších kapel poslední doby. Vstup bude zdarma.

Ve čtvrtek 13. ledna se uskuteční také koncert ze série Future Line, v rámci které dostávají šanci mladé talentované kapely. V Paláci Akropolis tentokrát vystoupí kapely 4signs a Čistírna pokaždé jinak.

Páteční večer bude patřit kapele Gang Ala Basta v Rock Café. Tato triphop-popová formace mimo jiné předskakovala na koncertě Massive Atack v roce 1999, za více než deset let svého působení vydala tři alba, to zatím poslední se jmenuje Life is pretty much… a vyšlo na přelomu let 2009 a 2010. 14. ledna společně s nimi vystoupí rocková kapela La Grupa.

Tento týden uzavře promítání hodinového filmu Lonely Pioneers, které proběhne v neděli 16. ledna v Paláci Akropolis. Tento film pojednává o nejznámější kytarové kapele bez kytar, The Young Gods. Promítání tohoto filmu je pozvánku na únorový koncert této švýcarské kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy na tento týden: Kam v Praze za hudbou? Mimo jiné na Gang Ala Basta do Rock Café