Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Tipy, které oceníte nejenom při práci z domova

Pracujete v pohodlí svého domova – nebo jen trávíte hodně času na svém domácím notebooku či počítači? Sestavili jsme pro vás seznam programů a aplikací, které vám pomohou rozvrhnout čas tak, abyste se z toho nezbláznili.

Antivirový program je základ

Ať už svůj domácí PC či notebook využíváte k práci nebo pouze k zábavě, v prvé řadě byste měli investovat čas a peníze do pořízení si antivirového programu, v případě, že ještě žádný nemáte. Na trhu jich je několik, záleží tedy na vás, kterého výrobce upřednostníte. Pokud se v odvětví IT moc neorientujete, váš zaměstnavatel může zvolit například značku ESET, neboť nabízí i speciální funkci ESET vzdálená správa.

To znamená, že jeden hlavní správce může spravovat ostatní zařízení v případě, že by došlo k nějakému problému. Aktivní antivirový program ve vašem počítači rovněž zajistí, že firemní komunikace a know how neunikne ke třetím stranám. To stejné platí v případě používání PC pouze pro zábavu: vždy je důležité být v první řadě chráněný před útoky hackerů.

Sepište si úkoly-virtuálně

Máte rádi technologie a upřednostňujete je před klasickou tužkou a papírem? Máte rádi, když je váš pracovní, osobní i kancelářský stůl čistý bez zbytečných poznámek? Zvažte instalaci programu, který slouží k zaznamenávání poznámek a úkolů. A nebojte, pokud máte rádi ten pocit, kdy si po úspěšném splnění můžete úkol odškrtnout, nebudete o něj ochuzeni. Většina těchto programů disponuje různými motivy – a samozřejmě i imitací škrtání. Ocení ho ti z vás, kteří mají rádi přehled a pořádek, ale i chaotičtí jedinci, neboť si díky němu budou moci uspořádat své úkoly.

Práce z domova

Pomocník pro lepší soustředění

Potřebujete se opravdu nutně soustředit na vykonání nějaké činnosti? Pomozte si chytře. Jak? Využijte služby pomocníka pro lepší soustředění. Operační systémy disponují touto funkcí v základním nastavení, ale je možné si instalovat i jiné programy, pokud vám nevyhovuje. A k čemu vám takový pomocník vlastně bude? Pomůže vám nastavit, které programy mají zůstat vypnuté, a vy tak nebudete neustále vyrušováni od práce. Podobné aplikace je možné si nainstalovat i do vašeho chytrého telefonu. Ocení je zejména ti z vás, kteří svůj telefon zkrátka neumí dát z ruky a jsou tak neustále rušeni zprávami a jinými oznámeními.

Pravidelný pohyb a jídlo

Jste schopni před obrazovkou počítače strávit hodiny bez přestávky? Nejenom, že to škodí vaším očím, ale vaše tělo vám také nepoděkuje. Dělejte si pravidelné přestávky. Buď si nastavujte budíky na vašem telefonu, které budete využívat jako ohlášení povinných přestávek, nebo si stáhněte fitness aplikaci, co vás v pravidelných intervalech bude vyzývat k provádění vámi zvolených cviků.

Nebo si protáhnete celé tělo a chvilku dáte odpočinout svému mozku. Výborným pomocníkem jsou též chytré hodinky, které vám mohou po určité době hlásit, že už jste dlouho neaktivní a tím vás donutit k pohybu.

Jak se z toho nezbláznit

Jakmile si nastavíte systém, který vám bude vyhovovat a budete ho plnit, nezapomínejte ani na systém odměn. Milujete nákupy? Dopřejte si půlhodinku nakupování online. Podívejte se na nové zboží ve vašich oblíbených e-shopech, zkontrolujte akční zboží a třeba též využijte nějaké kupóny.

Nedokážete žít bez pohybu? Běžte se proběhnout a dejte si pořádně do těla. A samozřejmě nezapomínejte ani na své milované. Dopřejte si společnou večeři, podívejte se spolu na nějaký film, zahrajte si hru. Zkrátka si každý den dopřejte nějakou odměnu a vyplňte svůj čas činnostmi, které máte rádi.

Home office může mít mnoho nástrah. Někdy můžete propadat prokrastinaci, jindy se zase celý den nezvednout od svého pracovního stolu a večer se pak divit, kam se celý den poděl. Nezapomínejte si určit časový rozvrh – a nebojte se používat programy a aplikace, které vám pomohou s jeho dodržováním.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy, které oceníte nejenom při práci z domova