Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Tipy, jak si správně vybrat šperk pro každou příležitost

Nedáte dopustit na šperky a pokaždé, když někam jdete, vaše tělo zdobí alespoň jeden kousek? Abyste se nedopustili nechtěného faux pas, přinášíme vám tipy, díky kterým si pro každou příležitost vyberete ty nejvhodnější doplňky.

Šperky na každodenní nošení

Při výběru šperků, které je možné nosit každý den, je důležité zohlednit váš styl. Je váš šatník tvořen spíše extravagantními kousky, které se nebojíte hrdě předvést, dáváte přednost minimalismu nebo snad vyznáváte sportovní styl? Právě to, jaký styl je vám nejbližší, je rozhodující také při výběru doplňků.

Odvážní jedinci se nebojí nosit výrazné a nepřehlédnutelné náhrdelníky, náušnice i náramky. Lidé, kteří mají rádi nenápadné tvary zase ocení takové kousky, které jsou téměř neviditelné. Sázkou na jistotu jsou personalizované šperky. Ty lze totiž skutečně přizpůsobit na míru nositeli. Důležité je ale také vsadit na kvalitu. Náušnice, náhrdelníky, prsteny, náramky i hodinky, které nosíte každý den dostávají pořádně zabrat.

Doplňky k formálním příležitostem

Chystáte se vyjít někam do společnosti a chcete vypadat elegantně a upoutat na sebe pozornost? K formálním příležitostem řadíme svatby, plesy, koktejl párty, recepce a večírky. Na tyto události se skvěle hodí koktejlky a stylové náušnice, ale také dlouhé plesové šaty a vhodně zvolené náhrdelníky. Jak co nejlépe formální oděv kombinovat s těmi správnými doplňky?

Nezáleží na tom, zda si oblečete krátké šaty, dlouhou večerní róbu nebo třeba overal či kalhotový kostým, při nošení šperků totiž existuje pár pravidel, která byste měli pokaždé dodržet:

  • nekombinujte výrazné náhrdelníky s barevnými a extravagantními vršky,
  • bílé perly na bílém oděvu nikdy nevyniknou,
  • rozpuštěné vlasy a dlouhé visací náušnice málokdy vypadají dobře,
  • chcete-li své uši ozdobit kruhy, raději si z vlasů vytvořte drdol nebo je sepněte do culíku,
  • k hlubokému výstřihu vždy volte delší náhrdelník.

Jak kombinovat šperky?

Milujete šperky a z vaší rozsáhlé sbírky je to patrné? Léto je k jejich nošení ideální. Nehrozí totiž poškození či zamotání do šály, svetru a jiných podzimních a zimních svršků a doplňků. Otázkou ale je, jak spolu různé šperky kombinovat. V žádném případě nekombinujte bižuterii s drahými kovy. Výsledek totiž nikdy nebude vypadat dobře. Druhým faux pas je přehnané vrstvení. Před odchodem z domu si vždy vzpomeňte na slavný citát Coco Chanel a podívejte se na sebe do zrcadla a jeden šperk sundejte. Tak docílíte toho, že nebudete působit nevkusně.

Noste šperky jako dáma a dodržujte při jejich výběru určitá pravidla. Do hlubokých výstřihů volte dlouhé náhrdelníky, k rozpuštěným vlasům volte pecičky a nikdy to s množstvím doplňků nepřehánějte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tipy, jak si správně vybrat šperk pro každou příležitost