Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na výlet: Vyražte za vláčky do Lužné u Rakovníka

Redakce

Redakce

1. 3. 2011

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka je ideálním výletem nejen pro vášnivé nadšence železnic a historických lokomotiv. Na své si přijdou všichni návštěvníci, malí i velcí.

FOTO: Ilustrační foto, lokomotiva

Ilustrační foto, lokomotiva, Zdroj: wikipedia.cz

Muzeum bylo otevřeno v roce 1999 a po celou dobu se zabývá údržbou a provozem historických lokomotiv a kolejových vozidel. Najdete ho hned u vlakového nádraží a do stanice se dá dorazit přímým vlakem z Prahy, Kladna a Chomutova. Vlakem z Prahy i Chomutova trvá cesta rychlíkem něco přes hodinu.

Parní víkendy

V Lužné se pravidelně konají tradiční parní víkendy. První v tomto roce je 14. – 15. května. Vždy je předem dána trasa a vy můžete dojet do muzea přímo historickou parní lokomotivou například z Prahy. Samozřejmě je připravena akce i ke dni dětí (28. květen), ke stočtyřicátému výročí železnice v Lužné u Rakovníka (19. červen) a spousta akcí je naplánovaných také na prázdniny a podzim.

Prohlídka s odborníkem

Prohlídka s průvodcem trvá hodinu až hodinu a půl, můžete ale využít i služby bez průvodce, ovšem z vlastní zkušenosti vám ho doporučuji. Jsou to opravdu odborníci, kteří vám rádi zodpoví jakýkoli dotaz. Muzeum nabízí i prohlídky pro školy a firemní akce. Hlavní, na co se můžete těšit, je více než třicet parních lokomotiv, nejstarší z nich byla vyrobena už v roce 1899.

Některé lokomotivy si můžete prohlédnout opravdu velmi zblízka, dokonce si na ně i vylézt. Ve vnitřních prostorách muzea naleznete fotografie, modely a mnoho informací týkající se technické stránky železnic, včetně součástek zajišťujících bezpečnost železniční dopravy.

Pro děti je zde připravena atrakce v podobě jezdícího vláčku a posilnit se můžete v jídelním voze. U pokladny si také můžete koupit mnoho suvenýrů včetně turistické známky. Vstupné pro dospělého je 75 korun a pro děti a důchodce 45 korun. Pokud jste držitelé In-karty, dostanete slevu 20%.

Otevírací doba muzea:

květen, září, říjen: soboty, neděle a svátky od  9:30 do 17:00

červen – srpen: úterý – neděle a svátky od 9:30 do 17:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na výlet: Vyražte za vláčky do Lužné u Rakovníka