Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na výlet: Vyrazte do zámeckého parku v Dolních Počernicích

Redakce

Redakce

28. 4. 2011

Jaro je konečně tady. Teploty stoupají a sluneční paprsky nás pomalu začínají hřát. Nastal čas procházek a výletů. Dnes vyrazíme do Dolních Počernic, parku na okraji Prahy 9.

FOTO: Kočičí hrad v zámeckém parku Dolní Počernice

Kočičí hrad v zámeckém parku Dolní Počernice, Foto: Tereza Knobová, Topzine.cz

Tento park o velikosti 7 hektarů najdete na okraji Prahy 9. Oblast s listnatými stromy je ideální jak pro zamilované páry, tak i pro rodinky s dětmi. Projet se tu můžete i na kole.

Park byl založen v roce 1857 spolu s klasicistním zámkem. Postupem času se měnil a v roce 2004 byl naposledy zrevitalizován do dnešní podoby. Procházet se můžete sítí vytvořených cestiček mezi travnatými plochami. Naleznete zde i zajímavé můstky přes protékající říčku Rokytku. Součástí parku je i velký Počernický rybník.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/zamecky-park-dolni-pocernice-cz_1/]

V parku narazíte i na naučnou stezku, která vede celými Dolními Počernicemi. Cedule vás na různých místech informují o historii a zajímavostech parku. V dnešní době jsou však některé cedulky posprejované a poničené vandaly.

Největšími zajímavostmi jsou například Kočičí hrad, kamenná přehrada či starý mlýn. Odpočinout a občerstvit se můžete v místní restauraci Léta Páně u přírodního amfiteátru.

OBR: Rubrika Cestování - čtenářské tipy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na výlet: Vyrazte do zámeckého parku v Dolních Počernicích