Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tipy na výlet: Vesnička Klokočůvek u Oder

Redakce

Redakce

13. 6. 2017

Zjevení Panny Marie, zázračná uzdravení či zahádné zmizení. To vše charakterizuje zvláštní místo na Odersku, zvané Mariastein neboli Panna Marie ve Skále. Důstojnost a nádhera okolní krajiny je cítit široko daleko.

FOTO: Socha Panny Maria ve Skále v Klokočůvku

Socha Panny Maria ve Skále v Klokočůvku, Zdroj: youtube.com

Podle pověsti byl v tomto místě při třicetileté válce zachráněn před žízní a ohněm voják. Po vroucí modlitbě se mu zjevila Panna Marie. Tato příhoda se roznesla po kraji a zázrak byl na světě.

Vanové lázně či záhadný obraz

Dále pověst vypravuje, že obraz byl třikrát přenesen do Spálova na oltář. Pokaždé ale záhadně zmizel i z uzamčeného kostela a byl vždy opět nalezen ve Skále u Odry. A tam už také zůstal.

V 19. století zde byly vanové lázně. Dnes již nestojí slavné lázně ani zde není onen obraz. Najdeme tu ale vystavenou sošku Panny Marie a také nádržku na pramenitou vodou starou stovky let.

Osada Klokočůvek u Oder se nachází na Novojičínsku.
Dostupnost vlakem je z Oder do zastávky Heřmánky.
Cyklostezky: Cyklotrasa Oderskem Odry – Spálov – Luboměř – Odry nebo Cyklotrasa č. 503 Starý Jičín – Krnov

Procházka s dobrým jídlem

Vyrazit můžete také na menší túru kolem chatek na protějším břehu nebo kolem Odry. Ve vesnici se stavte na dobré jídlo a procházku k chatkám vezměte cestičkou kolem poetického hřbitůvku. Když půjdete dál kolem řeky, dojdete až k vojenskému prostoru Libavá. U řeky se nachází rekreační střediska, hospůdky, chatky a hřiště pro děti. Každé září se zde koná velká hojně navštěvovaná pouť.

Každoročně se můžete zúčastnit těchto akcí:
13. února – Odpoledne pro zamilované
26. – 27. března – Jarní otevírání řeky Odry
4. září – Pouť u skály Panny Marie

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Tipy na výlet: Vesnička Klokočůvek u Oder