Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Zoo Praha připravilo prvovýstup na rozhlednu

Hana Chytrá

Hana Chytrá

18. 3. 2011

Zoo Praha znovu zpřístupňuje rozhlednu. Buďte mezi prvními, kdo vystoupá po zimě na její vrchol a získá speciální sběratelské razítko.

FOTO: Mládě žirafy Rothschildovy

Mládě žirafy Rothschildovy ze Zoo Praha, Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Slavnostní prvovýstup na nejvyšší místo Zoo Praha proběhne v sobotu 19. března ve 14:00. Rozhlednu Obora otevře po zimní sezóně ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek společně s horolezcem Markem Holečkem, moderátorem Petrem Horkým a členy Klubu přátel rozhleden.

FOTO: Rozhledna Obora

Rozhledna Obora, Zdroj: archiv Zoo Praha

Rozhledna Obora (název nese podle borového háje v této části zoo) je replikou dřevěné rozhledny, která stávala od roku 1892 na nejvyšší hoře české strany Jizerských hor – Smrku (1 124 m n. m.). Ta zanikla počátkem 50. let minulého století a na jejím místě vyrostla nová kovová věž.

Kopie pro Zoo Praha byla vytvořena podle věrného modelu rozhledny z muzea v Novém Městě pod Smrkem. Obora byla slavnostně otevřena 13. června 2009.

Všichni návštěvníci, kteří překonají 862 metrů od hlavního vchodu k Oboře v severní části zoo a vystoupají na vrchol rozhledny, dostanou památeční razítko. Vstup na rozhlednu je v rámci sobotní akce zdarma.

Bohatý sobotní program

Organizátoři si na celé sobotní odpoledne přichystali bohatý doprovodný program a určitě zaujme i dospělé návštěvníky zoo.V 15:00 hodin proběhne u výběhu velbloudů křest samičky velblouda dvouhrbého, která se narodila v srpnu loňského roku.

Program celého dne bude pestrý také díky účasti České astronomické společnosti. Od 11:00 do 16:00  budou na vyhlídce vedle rozhledny umístěné dalekohledy, pomocí kterých bude možné pozorovat nebeské nebo pozemské objekty.

Koho zajímá astronomie, může se seznámit s posledními novinkami v tomto oboru při poslechu přednášek ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.

10:30 – Záhadný svět Titanu aneb pohled do pradávné minulosti Země

13:00 – Příčiny a následky erupce islandské sopky

15:00 – Cesta po stopách Galilea a astronomických památkách severní Itálie

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Zoo Praha připravilo prvovýstup na rozhlednu