Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Termální lázně na Slovensku

Redakce

Redakce

8. 1. 2010

poprad600x338Znáte ten pocit, kdy vás vše bolí? Tělo máte celé rozlámané a jste bez nálady? Tak přesně na to jsou termální lázně tím nejlepším lékem.

Termální lázně AquaCity Poprad, Zdroj: booking.com

Termální lázně AquaCity Poprad, Zdroj: booking.com

Mezi nejznámější termální lázně na Slovensku patří Velký Meder, který byl nedávno renovován, dále pak Patince, termální areál Vincov Les, Lázně Dunince či Margite Ilona v oblasti Levice. Samozřejmě, že termálních lázní je na Slovensku mnohem víc, ale já bych vám z vlastní zkušenosti doporučila ty v Popradu jménem AquaCity.

Tyto lázně vznikly poté, co britský environmentalista a podnikatel doslova zakopl o rouru, z níž vytékala vroucí voda, na své procházce po Vysokých Tatrách. Po průzkumu a rozboru spodních vod bylo zjištěno, že vody jsou bohaté na minerály, které získávají z horských oblastí. Díky tomuto bohatství se AquaCity brzy stalo nejlepším ekologickým střediskem na světě, které využívá geotermální energii na výrobu tepla pro vlastní účely.

Osvěží tělo i mysl

Pokud právě přemýšlíte nad tím, že termální lázně jsou určeny jen starším či nemohoucím lidem, mýlíte se. Právě AquaCity jsou svou polohou nejlepším odpočinkem těla po dlouhé, namáhavé, či jen krátké túře po Vysokých či Nízkých Tatrách. Ve všech termálních lázních se setkáte s přívětivou povahou Slováků, kteří vám rádi poradí v případě nouze. Samozřejmě si po relaxaci v bazénu můžete dopřát obyčejnou, nebo thajskou masáž.

Většina termálních lázní nabízí k pronájmu konferenční prostory, které často využívají firmy pro svá obchodní jednání a zároveň chtějí svým zaměstnancům dopřát i odpočinek a regeneraci v bazénech. Ať už se rozhodnete pro kterékoli lázně na Slovensku, nezapomeňte navštívit také  místní restaurace a dopřát tak nejen svému zevnějšku, ale i vnitřku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Termální lázně na Slovensku