Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Rybníky Lednicko-valtického areálu

Redakce

Redakce

5. 5. 2011

Koupací sezona je sice jestě v nedohlednu, ale i tak se vám tip na krásné koupání v Lednicko-valtickém areálu může v létě hodit. Vyberte si jeden z romantických rybníků!

FOTO: Apollonuv chrám

Apollonuv chrám, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Zdejší rybníky jsou nejvýznamnějšími ornitologickými místy v ČR.  Pláže kolem rybníků lákají k příjemnému koupání. Nad plážemi se můžete pokochat chrámem v řeckém stylu. Okolí Apollonova chrámu, jehož zdi zdobí plastické výjevy z báje o antickém bohovi, je upraveno jako park.

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je součástí Lednicko-valtického areálu. Jde se o soustavu šesti rybníků –  Nesyt, Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký, Podzámecký. Rybniční soustava je dílo ze začátku 15. století.

FOTO: Lednicko-valtický areál, rybníky

Lednicko-valtický areál, rybníky, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Okolí rybníků protíná 15 km dlouhá naučná stezka. Na  břehu Mlýnského rybníka je vybudovaný kemp Apollo, pojmenovaný podle nedalekého zámku. Cestami, vroubenými exotickými dřevinami se návštěvníci dostanou až k břehům rybníků, kde si užijí dnes již vzácné chvilky klidu a pohodlí.

Plavby na loďkách

Romantické chvilky si užijete  na loďkách. Plavbu nabízí nedaleká Dyje, která nabízí několik tras. Výjet můžete přímo z Lednice k Minaretu nebo k Janově hradu, či z Břeclavi na jih k Pohansku. Zde je k vidění lichntejšnský lovecký zámeček a významné archeologické naleziště. Pokocháte se nádhernou krajinou, lesklou hladinou a možná zahlédnete i nějakou tu zlatou rybku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Rybníky Lednicko-valtického areálu